Po sukcesach w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w warcabach 100-polowych podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Umysłowych w kategorii do lat 10 i 13, zawodnicy horynieckiej Unii wystartowali w Szklarskiej Porębie tym razem w kategorii do lat 16, 19, 23 w grze długiej i błyskawicznej oraz w Mistrzostwach Polski Seniorek Starszych (powyżej 35 lat).
Zawodniczki i zawodnicy Unii spisali się znakomicie, przywożąc do domu pięć medali. W kategorii do 16 lat po srebro w grze długiej i brąz w grze błyskawicznej sięgnęła Klaudia Zaborniak. W tej samej kategorii Angelika Żuk była 4. i 5., Sylwia Krzyśkowska – 7. i 4. Wśród chłopców Jakub Gazda zajął 4. miejsce w grze długiej, ale powetował to sobie w grze błyskawicznej, nie dając rywalom najmniejszych szans, co było równoznaczne ze zdobyciem złotego medalu. Mateusz Skibicki dwukrotnie był siódmy. W kategorii do 19 lat Natalia Zaborniak zajęła 7. miejsce w grze długiej oraz 4. w grze błyskawicznej, Wiktor Nesterak był dwukrotnie szósty. Wreszcie w kategorii do 23 lat Mateusz Piątek zdobył złoty medal w grze długiej oraz srebrny w grze błyskawicznej.
W Mistrzostwach Polski Seniorek powyżej 35 lat Ewa Żuk zdobyła srebrny medal. Złoto przegrała przez… niższy ranking. Część horynieckich zawodników zakwalifikuje się do kadry Polski i będzie reprezentować kraj na mistrzostwach Europy i świata.
Jak powiedział Jan Artymowicz, wieloletni trener Unii, wyjazd można uznać udany, mimo kilka pechowych miejsc (czwartych), ale część zawodników może startować za rok w tej samej kategorii i miejsca te zamienić na złote medale. Wyjazd był możliwy dzięki pomocy Starostwa Powiatowego w Lubaczowie, Powiatowego Banku Spółdzielczego w Lubaczowie i Urzędowi Gminy w Horyńcu-Zdroju.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze