Reklama

Kolejne podpalenie śmietników na „Płytach”

– To, co się dzieje w tym kraju, woła o pomstę do nieba. Gdyby taki gówniarz dostał kilka razy pałą po czterech literach, może odechciałoby się mu takich pomysłów – pomstują starsi mieszkańcy bloków przy ulicy Ofiar Katynia w Przemyślu, którzy we wtorkowy (19 maja br.) poranek zastali widok... spalonych kontenerów na śmieci.

Był niemal środek nocy z 18 na 19 maja br. O godzinie 1.30 w dyżurce Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Przemyślu rozległ się telefon. Dzwonił jeden z mieszkańców osiedla „Płyty” przy ulicy Ofiar Katynia z prośbą o szybką interwencję. Paliło się tam kilka kontenerów na śmieci.

Po 9 minutach na miejscu pojawił się pierwszy zastęp strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Szybki ogląd sytuacji wymusił na nich wezwanie pomocy. – Jeden zastęp nie dałby sobie rady. Pożarem objętych było kilka boksów śmietnikowych, w których ustawione były i śmietniki plastikowe, i metalowe – tłumaczy rzecznik prasowy KMSP w Przemyślu, zastępca dowódcy JR-G, młodszy brygadier Daniel Dryniak.
Akcja gaśnicza trwała 54 minuty. Doszczętnie spalone zostały plastikowe śmietniki, poważnie nadpalone metalowe, podobnie jak zbita z blachy kilkudziesięciometrowa wiata. Łącznie w akcji uczestniczyło 10 strażaków. Prawdopodobną przyczyną było podpalenie. – Niestety, to już kolejne zgłoszenie w sprawie podpalenia kontenerów śmieciowych w tamtym miejscu. Podczas spotkania z mieszkańcami tego osiedla, w którym wziął udział między innymi prezydent Robert Choma, ci zwrócili się o zainstalowanie tam monitoringu. Słuszna inicjatywa, być może to będzie straszak, który zniechęci chuliganów do takich akcji – uważa mł. bryg. D. Dryniak.


fot.Mariusz Godos
Szczęście, że w pobliżu nie było żadnych zabudowań czy garaży.

Reklama

W głowach im się poprzewracało
Na szczęście boksy z kontenerami zlokalizowane były w pewnym oddaleniu od mieszkań i garaży. – Proszę pomyśleć, co mogło się stać, jeśli ustawione byłyby bliżej, czyli pod samymi oknami? W pewnym momencie ogień buchał na kilkanaście metrów do góry. Tak nie może być! Z tym coś trzeba zrobić, bo ten kompletny brak rozwagi, rozsądku i totalny brak kindersztuby wśród tego chuligaństwa przeraża. Nie mamy wysokich rent czy emerytur. Składamy się na te kontenery, a ktoś perfidnie przychodzi tutaj pod osłoną nocy i beztrosko je podpala, bo tak mu się podoba. Nie zgadzamy się na to! Niech jeden z drugim idzie pod okna swojego mieszkania i mamie albo tacie coś podpali lub zniszczy. W głowach im się poprzewracało – uważają mieszkańcy osiedla „Płyty”.
Śledztwo w tej sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Przemyślu. – Wniosek o ściganie 20 maja złożyło Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, które jest właścicielem kontenerów. Straty oszacowali na ponad trzy tysiące złotych. Przesłuchamy świadków, porozmawiamy ze strażakami – poinformowała oficer prasowy KMP Przemyśl, podkomisarz Bogusława Sebastianka. Szkoda tylko, że policjanci nie będą mogli skorzystać z zapisów monitoringu, bo na razie takowego na tym osiedlu nie ma.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    mk - niezalogowany 2015-05-22 19:28:00

    Nie wolno teraz uderzyć  nawet własnego dziecka , bo zaraz wkracza do akcjI prokuratura i  oskarżają ciebie o psychiczne i fizyczne molestowanie . A za to grozi w/g  prawa  , które  podyktowali unijni , liberalno - masońscy urzędnicy kara więzienia  ,  odebranie praw obywatelskich  i pokazanie w TVN -e  u Olejnik  czy innej Pochanke  .  Miał rację we wczorajszej debacie   Duda . Są to prawa , które  mają - ale liberalni twórcy  za żadne skarby świata nie przyznają się- za zadanie rozbicie wartości   ustanowionych przez wieki , które się sprawdzały i sprawdzają. A w konsekwencji rozbicie  instytucji  zwanej rodziną. Każdy kiedyś w życiu dostał po dupie od rodziców i w sumie mu się   złego nie stało .  Ale  przysłowiowy 'klaps'   ma znaczenie wychowawcze i każdy  na własnej skórze o tym się przekonał . NIE MÓWIĘ O MALTRETOWANIU  CZY PODOBNYCH EKSCESACH.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    wojtekjd - niezalogowany 2015-05-22 20:28:54

    Miałem napisać komentarz, ale wszystko i więcej co miałem do powiedzenia zrobiłeś za mnie.Zgadzam się w zupełności.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama