Reklama

Kolejne pomysły na murale, które powstaną w Przemyślu

Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej wyłoniło laureatów drugiej edycji konkursu „Przekraczając mury… Sztuka wychodzi na miasto”. Przypomnijmy, że wcześniejsze prace z tego konkursu stanowiły inspirację do powstania w mieście interesujących murali.

Komisję konkursową tworzyli: dyrektor Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej Jan Jarosz, jego zastępca Marek Mikrut, kierownik Działu Edukacji, Promocji i Wystaw MNZP Iwona Bobko, pracownik owego działu Michał Krzemiński oraz szef spółki Infores PoBo Mariusz Bodzioch.

Ta piątka wyłoniła laureatów drugiej edycji konkursu, którego tematem przewodnim było wykonanie projektu muralu wraz z jego wizualizacją przestrzenną.

Trzy główne nagrody ufundował dyrektor muzeum J. Jarosz. Pierwsza trafiła do Emila Idzikowskiego za pracę „Ikar”, drugą potrzymał Łukasz Dudzik za pracę „Dwie tradycje”, zaś trzecią Marta Katyńska za pracę „Kapitan”.

Komisja przyznała także wyróżnienia: Katarzynie Grabce za pracę „Hotel Royal” oraz „Dar Przemyśla” oraz Witoldowi Klapperowi za pracę „Wierni tradycji – Stulecie 5 Pułku Strzelców Podhalańskich”. Nagrodę specjalną Infores PoBo sp. z o.o. (realizacja projektu) otrzymała K. Grabka za „Hotel Royal”.

Reklama


fot.materiały prasowe MNZP
Zgłoszone prace


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama