„Poprawa atrakcyjności stoku narciarskiego w Przemyślu” to kolejny pomysł władz miasta Przemyśla w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych MOF Przemyśl. Przedsięwzięcie podzielone zostało na trzy części. Dla dwóch pojawili się potencjalni twórcy dokumentacji projektowej, dla jednej nie.
Nim rozpocznie się inwestycje, trzeba mieć odpowiednią dokumentację projektowo-kosztorysową. Dlatego po pomyśle kolejnym krokiem było ogłoszenie przetargów na jej wykonanie. Pierwszy był na kompleksową modernizację i rozbudowę letniego toru saneczkowego, drugi dotyczył budowy parku linowego, trzeci zaś – budowy tarasu widokowego w bezpośrednim sąsiedztwie budynku Centrum Dowodzenia Twierdzą Przemyśl. Na wszystkie władze miasta zabezpieczyły kwotę 306 tys. 574 zł, z czego na pierwszą z wymienionych inwestycji – 197 tys. 921 zł, na drugą – 91 tys. 895 zł, na trzecią – 16 tys. 758 zł.
Kilka dni temu doszło do otwarcia ofert i okazało się, że zgłosiły się dwie firmy. Spółka „Pro-Art” z Jarosławia za 35 tys. zł chciałaby opracować dokumentację projektowo-kosztorysową na budowę tarasu widokowego, zaś firma „Architektonika” Witolda Ruteckiego z Częstochowy za 153 tys. 750 zł – dokumentację na kompleksową modernizację i rozbudowę letniego toru saneczkowego. Przetarg na projekt parku linowego został unieważniony, bo… nikt się nie zgłosił. Zostanie powtórzony i oby tym razem zakończył się powodzeniem[paywall].
Kompleksowa modernizacja i rozbudowa dotyczyć ma letniego toru saneczkowego, który został wybudowany w 2006 r. i ma długość 350 m (maksymalnie można nim pędzić 40 km/h), Ma on zostać wydłużony o ok. 350 m, więc łączna długość trasy zjazdu liczyć będzie ok. 700 m!
Wykonawca miałby m.in.: wymienić cały mechanizm sterowania, dostosować go do dostępu zdalnego, wymienić stare podesty, poręcze i siatki, wymienić stare pojazdy na nowe (łącznie 26 sztuk). Zamontowane zostałyby: monitoring wizyjny, oświetlenie, świetlne sterowanie ruchem.
Nowością na stoku narciarskim na Zniesieniu ma być park linowy, który zlokalizowany zostałby (oczywiście w miarę możliwości) na istniejących na tamtym terenie drzewach. Jeśli nie będzie to możliwe, istniałaby ewentualność budowy innych konstrukcji. Wiadomo jednak, że dokładne trasy zostaną ustalone po opracowaniu ekspertyzy dendrologicznej. Powstać miałyby trzy lub cztery: szkoleniowa, łatwa (od 6. roku życia), średnia lub trudna. Oczywiście także całe zaplecze i infrastruktura towarzysząca (ławki, stoliki, kosze na śmieci, itp.) oraz monitoring.
Wreszcie taras widokowy… Ten miałby zostać zlokalizowany tuż obok budynku Centrum Dowodzenia Twierdzą Przemyśl i swoim charakterem do niego nawiązywać. Projekt ma zawierać m.in.: remont przylegającego muru oporowego, stworzenie nawierzchni z podbudową, montaż żagla zacieniającego, budowę schodów oraz małą architekturę.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze