Reklama

Koło kościoła bezpiecznie?

13/10/2022 19:21

W ubiegły czwartek, wieczorem zatelefonował jeden z naszych czytelników i powiadomił nas o tym, że nieopodal kościoła pw. Świętej Trójcy, pomiędzy murem oporowym a jezdnią na ulicy 22 Stycznia, na trawniku ktoś rozbił namiot.

Czytelnik zainteresował się, kto i dla czego wybrał to miejsce na biwakowanie. Mężczyzna koczujący w namiocie był trzeźwy i raczej nie wyglądał na bezdomnego, wyjaśnił, że wybrał to miejsce, ponieważ koło kościoła jest bezpiecznie.

Na drugi dzień wcześnie rano byliśmy na miejscu razem ze strażnikiem miejskim i[paywall] obudziliśmy śpiącego w namiocie 45 letniego mężczyznę, którym okazał się znany wszystkim, nieco ekscentryczny przemyślanin. W namiocie nie miał niczego, ani śpiwora, karimaty czy jakichś ubrań.

Wyjaśnił strażnikowi, że kilka dni temu został eksmitowany z mieszkania, ponieważ nie płacił za czynsz. Nie ma też stałych środków na utrzymanie i zupełnie nie wie, co ma dalej robić.

Tak więc przybył w mieście kolejny bezdomny, a zima już blisko.  


J.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama