17 kolorowych bluz medycznych dla wszystkich pielęgniarek przekazała na ręce zastępcy dyrektora ds. pielęgniarstwa Renaty Telegi i pielęgniarki oddziałowej Elżbiety Mielnik Fundacja Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym ”jerzyk” z Przemyśla.
Kolorowe kitle w motyle to od 9 marca br. nowy strój pielęgniarek Oddziału Chorób Dzieci z Pododdziałem Pulmonologii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu[paywall]. Skąd pomysł na zmianę wizerunku personelu medycznego?
– Na oddziałach pediatrycznych personel powinien zrezygnować z chłodnej, sterylnej bieli na rzecz kolorów, żeby chorym dzieciom było raźniej. Barwne otoczenie bardzo poprawia nastrój – wyjaśnia Artur Cieliński, prezes Zarządu Fundacji ”jerzyk”. Dlatego organizacja postanowiła wyposażyć szpitalny oddział w nowe, kolorowe bluzy medyczne.

Nie jest to pierwsza forma wsparcia ze strony przemyskiej fundacji, prowadzącej różnorodne działania mające łagodzić psychiczne i psychologiczne skutki leczenia nie tylko u dzieci, ale też ich rodzin.
– Dziękujemy Fundacji ”jerzyk” za ufundowane mundurki. Od lat z nami współpracuje i wspiera naszych małych pacjentów. Otrzymane stroje medyczne są kolorowe i przyjemne dla oka i z całą pewnością wywołują uśmiech na twarzach dzieci. Są zwieńczeniem starań kierownictwa oddziału i dyrekcji szpitala o stworzenie na nim atmosfery ciepła i radości. Bajkowe scenki wymalowane na ścianach i kolorowo ubrany personel na pewno korzystnie wpływają na samopoczucie małych pacjentów i pomagają w szybszym powrocie do zdrowia – podsumowała Renata Telega, zastępca dyrektora ds. pielęgniarstwa.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Kolorowe kitle nie wystarczą, trzeba jeszcze mieć podejście do małego pacjenta.
dokładnie , a tego to niestety w szpitalu brakuje