Reklama

Kolping FRAC Jarosław z medalem DMP!

Zwycięskie pojedynki Jewgienija Szczetinina i Wang Zeng Yi już na początku niedawno zakończonego, decydującego o awansie meczu w Bytomiu pozwoliły po raz trzeci z rzędu awansować zespołowi Kolpinga FRAC Jarosław do fazy play-off Polskiej Superligi Tenisa Stołowego. A to oznacza, że podopieczni Kamila Dziukiewicza po raz trzeci z rzędu zostaną medalistami DMP. Gratulujemy!

Przed meczem z TTS Carbo-Koks Polonią w Bytomiu wszystko było jasne. Jarosławianie mieli trzy punkty przewagi nad Ślązakami i zdobycie choć jednego (czyli nawet porażka 2:3) dawało im awans do decydującej fazy zmagań. Porażka za trzy punkty (czyli 0:3 lub 1:3) natomiast spychała ich na 5. miejsce w tabeli i powodowała zakończenie rywalizacji w sezonie 2014 – 2015. Podopieczni Kamila Dziukiewicza wytrzymali presję i już po dwóch pierwszych pojedynkach batalii wypełnili plan w stu procentach. Na „dzień dobry” kapitalny pojedynek z Jakubem Kosowskim rozegrał Jewgienij Szczetinin. Po pięciosetowym boju pokonał popularnego „Kosę”, otwierając przez „Wandżim” autostradę do pełni szczęścia. Wang z drugim pojedynku zmierzył się z Czechem Tomasem Konecznym. Rywalem niewygodnym, ale jak najbardziej będącym w zasięgu jarosławianina. Teoria przerodziła się w praktykę. Niezwykle skoncentrowany lider Kolpinga FRAC oddał rywalowi ledwie jednego seta i w tym momencie dalsze spekulacje nie miały najmniejszego sensu. Kolping FRAC objął prowadzenie 2:0! Jak to zwykle bywa, potem przyszło rozprężenie. Białorusin Witalij Niechwiedowicz nie sprostał Czechowi Radkowi Mrkviczce, a Wang uległ Kosowskiemu. O wygranej w całym meczu miała zdecydować partia nr 5 pomiędzy Konecznym a Szczetininem. Po dwóch pewnie wygranych setach popularny „Żenia” nieco odpuścił, co wykorzystał były mistrz Czech i wygrał kolejne dwa sety. Piąty, decydujący miał nieprawdopodobny wręcz przebieg. Szczetinin prowadził już 4:7, ale za moment to Koneczny był bliższy szczęścia, prowadząc 13:12. Białoruski defensor jednak nie odpuścił i wygrał na przewagi 15:17!
Ostatecznie jarosławianie pokonali bytomian 3:2, ale to nie miało większego znaczenia. Kolping FRAC awansował do czołowej „czwórki” DMP, a co za tym idzie, zdobył już co najmniej brązowym medal zmagań (meczów o 3. miejsce się nie rozgrywa). W półfinałowych spotkaniach zmierzą się z Dartom Bogorią Grodzisk Mazowiecki.

TTS Carbo-Koks Polonia Bytom – Kolping FRAC Jarosław 2:3
0:1: Jakub Kosowski – Jewgienij Szczetinin 2:3 (11:8, 3:11, 11:4, 3:11, 7:11)
0:2: Tomas Koneczny – Wang Zeng Yi 1:3 (11:9, 4:11, 11:13, 10:12)
1:2: Radek Mrkvicka – Witalij Niechwiedowicz 3:1 (10:12, 11:8, 11:6, 11:6)
2:2: Jakub Kosowski – Wang Zeng Yi 3:1 (11:9, 8:11, 11:9, 11:5)
2:3: Tomas Koneczny – Jewgienij Szczetinin 2:3 (6:11, 6:11, 11:6, 11:6, 15:17)

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    adek - niezalogowany 2015-03-15 12:31:31

    Brawo !!! Teraz walczymy dalej !

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    domk - niezalogowany 2015-03-19 07:27:44

    o pieniądze z ratusza

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama