Większa przestrzeń, nowe pomieszczenia biurowe, w pełni wyposażone zaplecze socjalne i logistyczne. Policjanci Zespołu Kryminalnego i Ogniwa Prewencji w Orłach od niedawna mogą mówić o dużo lepszym komforcie pracy. Na modernizacji dotychczasowej siedziby mundurowych zyskają też mieszkańcy, bo dzięki poniesionym inwestycjom obsługa interesantów prowadzona będzie w dużo lepszych warunkach.
W przedostatnim tygodniu stycznia uroczyście oddano do użytku zmodernizowaną siedzibę Zespołu Kryminalnego i Ogniwa Prewencji w Orłach. Budynek ma długą historię.
Jeszcze na początku lat 70. w czynie społecznym postawili go sami mieszkańcy miejscowości. Na przestrzeni lat pełnił rolę zarówno[paywall] posterunku, jak i komisariatu. Na parterze znajdowały się pomieszczenia służbowe, przeznaczone do działań operacyjnych, natomiast na piętrze mieściło się mieszkanie służbowe. W 2020 roku, po jego zwolnieniu, gmina zdecydowała, by całość budynku przeznaczyć na potrzeby policji.
Teraz, po modernizacji, mundurowi mają do dyspozycji 200 m kw. powierzchni. Powstały nowe pomieszczenia biurowe i zaplecze logistyczne oraz sanitarne. Remont budynku objął m.in.: przebudowę ścian, wymianę drzwi, montaż ogrzewania, budowę węzła teleinformatycznego, wymianę oświetlenia i podłóg czy malowanie ścian.
Wokół obiektu postawiono też ogrodzenie. Koszty inwestycji, opiewające na łączną kwotę 150 tys. zł, w całości pokryła gmina. Warto dodać, że prace remontowe wykonali pracownicy Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.
– Zakończyliśmy pierwszy etap prac, ale oczywiście będziemy się starali jeszcze sięgnąć po fundusze zewnętrzne, żeby poddać budynek termomodrnizacji, co również podniesie komfort pracy – powiedział o zamiarach wójt gminy Orły Bogusław Słabicki.
Podczas uroczystego przecięcia wstęgi gospodarz gminy Orły B. Słabicki dziękował za sprawną realizację inwestycji, która – jak podkreślił – będzie służyć mieszkańcom kilkunastu miejscowości: Ciemięrzowic, Drohojowa, Duńkowiczek, Hnatkowic, Kaszyc, Małkowic, Nizin, Olszynki, Orłów, Trójczyc, Wacławic, Walawy i Zadąbrowia.
Życzył też funkcjonariuszom, by dzięki lepszym warunkom ich niełatwa praca była odrobinę lżejsza. Z kolei podinsp. Piotr Mazur, komendant KMP w Przemyślu, wyraził wdzięczność osobom, które swoim zaangażowaniem przyczyniły się do tego, że siedziba policji w Orłach zyskała nowy blask.
W otwarciu obiektu wzięli także udział: wicemarszałek Piotr Pilch, starosta Jan Pączek, gospodarz gminy Żurawica Tomasz Szeleszczuk, komendant Komisariatu Policji w Żurawicy kom. Krzysztof Walewicz, radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Mariusz Król, przewodnicząca Rady Gminy Orły Małgorzata Hawro oraz skarbnik gminy Teresa Oczkoś, a poświęcenia dokonał ksiądz Jerzy Gwizdak, proboszcz parafii pw. NMP Matki Kościoła Orły – Zadąbrowie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze