Reklama

Komisariat w Orłach w nowej odsłonie

Większa przestrzeń, nowe pomieszczenia biurowe, w pełni wyposażone zaplecze socjalne i logistyczne. Policjanci Zespołu Kryminalnego i Ogniwa Prewencji w Orłach od niedawna mogą mówić o dużo lepszym komforcie pracy. Na modernizacji dotychczasowej siedziby mundurowych zyskają też mieszkańcy, bo dzięki poniesionym inwestycjom obsługa interesantów prowadzona będzie w dużo lepszych warunkach.

W przedostatnim tygodniu stycznia uroczyście oddano do użytku zmodernizowaną siedzibę Zespołu Kryminalnego i Ogniwa Prewencji w Orłach. Budynek ma długą historię.

Jeszcze na początku lat 70. w czynie społecznym postawili go sami mieszkańcy miejscowości. Na przestrzeni lat pełnił rolę zarówno[paywall]  posterunku, jak i komisariatu. Na parterze znajdowały się pomieszczenia służbowe, przeznaczone do działań operacyjnych, natomiast na piętrze mieściło się mieszkanie służbowe. W 2020 roku, po jego zwolnieniu, gmina zdecydowała, by całość budynku przeznaczyć na potrzeby policji.

Teraz, po modernizacji, mundurowi mają do dyspozycji 200 m kw. powierzchni. Powstały nowe pomieszczenia biurowe i zaplecze logistyczne oraz sanitarne. Remont budynku objął m.in.: przebudowę ścian, wymianę drzwi, montaż ogrzewania, budowę węzła teleinformatycznego, wymianę oświetlenia i podłóg czy malowanie ścian.

Wokół obiektu postawiono też ogrodzenie. Koszty inwestycji, opiewające na łączną kwotę 150 tys. zł, w całości pokryła gmina. Warto dodać, że prace remontowe wykonali pracownicy Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.

– Zakończyliśmy pierwszy etap prac, ale oczywiście będziemy się starali jeszcze sięgnąć po fundusze zewnętrzne, żeby poddać budynek termomodrnizacji, co również podniesie komfort pracy – powiedział o zamiarach wójt gminy Orły Bogusław Słabicki.

Po remoncie tylko lepiej

Podczas uroczystego przecięcia wstęgi gospodarz gminy Orły B. Słabicki dziękował za sprawną realizację inwestycji, która – jak podkreślił – będzie służyć mieszkańcom kilkunastu miejscowości: Ciemięrzowic, Drohojowa, Duńkowiczek, Hnatkowic, Kaszyc, Małkowic, Nizin, Olszynki, Orłów, Trójczyc, Wacławic, Walawy i Zadąbrowia.

Życzył też funkcjonariuszom, by dzięki lepszym warunkom ich niełatwa praca była odrobinę lżejsza. Z kolei podinsp. Piotr Mazur, komendant KMP w Przemyślu, wyraził wdzięczność osobom, które swoim zaangażowaniem przyczyniły się do tego, że siedziba policji w Orłach zyskała nowy blask.

W otwarciu obiektu wzięli także udział: wicemarszałek Piotr Pilch, starosta Jan Pączek, gospodarz gminy Żurawica Tomasz Szeleszczuk, komendant Komisariatu Policji w Żurawicy kom. Krzysztof Walewicz, radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Mariusz Król, przewodnicząca Rady Gminy Orły Małgorzata Hawro oraz skarbnik gminy Teresa Oczkoś, a poświęcenia dokonał ksiądz Jerzy Gwizdak, proboszcz parafii pw. NMP Matki Kościoła Orły – Zadąbrowie.

Komórka w Orłach jest częścią komisariatu Policji w Żurawicy, która będzie prowadzić prace patrolową i posiadać zespół kryminalny, czyli ogniwo prewencji i kryminalne. Działania operacyjne prowadzić będzie 17 policjantów na terenie dwóch gmin: Żurawicy i Orłów.
ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama