Reklama

Komórki dobudowywane w korytarzach zagrażają blokom?

04/10/2015 12:00

– Czy dodatkowe zabudowania w korytarzach są dodatkowym obciążeniem budynku? – dopytuje Janina Szymczycha z Przemyśla. Mieszkanka jednego z bloków przy ul. Sikorskiego obawia się, że dodatkowe konstrukcje mogą spowodować poważne usterki.

– Te zabudowania nie były uwzględnione w projektach budynków. Powstały kilka lat temu. Od pewnego czasu w moim mieszkaniu popękały kafelki na ścianach w kuchni i łazience. W innych[paywall]  pomieszczeniach wypaczyła się ściana – opowiada pani Janina. Pomieszczenia, o których mowa, są niewielkie. Użytkują je poszczególni lokatorzy, którzy są ich najemcami.
Kobieta napisała w tej sprawie pismo do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego dla Miasta Przemyśla (PINB). – Nie mam nic przeciwko tym zabudowaniom, ale niech ktoś, kto się na tym zna, powie, że nie stanowią one zagrożenia – wyjaśnia.
Prośbę o fachową informację zaniosła 3 czerwca. Do tej pory nie otrzymała żadnej odpowiedzi. – Minęły już trzy miesiące. Czy w urzędach nie obowiązują żadne terminy? – dopytuje.

Nadzór budowlany będzie sprawdzał

Jacek Stankiewicz z PINB potwierdza, że pismo od pani Janiny Szymczychy zostało przyjęte 3 czerwca. – Prowadzenie tej sprawy trafiło na sezon urlopowy jak również na rotację pracowników w tutejszym inspektoracie. Pracownik, który się nią zajmuje jest na urlopie, który właśnie się kończy i zaraz po swoim powrocie do pracy będzie nadal kontynuował rozpoczęte postępowanie wyjaśniające w tym zakresie – wyjaśnia. Nie potrafi jednak powiedzieć, jak długo ono potrwa. – Jest to trochę złożony przypadek gdyż każda z tych komórek będzie prawdopodobnie wymagała indywidualnego rozstrzygnięcia – mówi.
– Te zabudowania w niczym nie odbiegają od pierwotnego wzoru budynku. Zostały jedynie wstawione drzwi w celu zabezpieczenia rzeczy, które są tam składowane. Nie stanowi to żadnych zagrożeń. Nie ma też żadnej samowoli, wszystko odbyło się za zgodą spółdzielni – zapewnia Zbigniew Kurosz, prezes Przemyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Przemyślu.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Mokka - niezalogowany 2015-10-04 20:50:18

    kilka lat temu... ta kómórka  w wieżowcu przy Sikorskiego 7  jest tam co najmniej od 2002 roku przynajmniej ja tak pamiętam. Kto wie może stoi tam jeszcze dłużej.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ... - niezalogowany 2015-10-05 07:21:49

    Potwierdzam, jako ministrant łaziłem po tych blokach i pamiętam te "komórki" a już ministrantem nie jestem od dawna... :)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama