Społeczność szkolna Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego zaprasza na konferencję „Modelowe kierunki asystentury dla osób wymagających wsparcia”. Spotkanie odbędzie się 18 maja, o godzinie 10, w siedzibie medyka. Celem konferencji jest integracja osób udzielających wsparcia osobom niepełnosprawnym.
9 – 10 Rejestracja uczestników
10.00-10.15 Rozpoczęcie konferencji
10.15-10.30 Prezentacja sytuacji demograficznej i zapotrzebowania na świadczenia opiekuńczo-wspierające na przykładzie miasta Przemyśla/Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta-naczelnik Danuta Wiech/
10.30 -10.45 Wykład nt. Sytuacja społeczna i aktualne problemy osób z niepełnosprawnością intelektualną. /Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Przemyślu, Uniwersytet Rzeszowski - dr Beata Gumienny/
10.45-11.00 Wykład nt. Psychiatryczne aspekty działań opiekuńczo-wspierających /Konsultant Wojewódzki w Dziedzinie Psychiatrii dla Województwa Podkarpackiego- dr n. med. Maciej Kuligowski/
11.00-11.15 Wykład nt. Cierpienie człowieka jako wyzwanie dla osób udzielających wsparcia /Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu – Ks. dr Jan Szeląg/
11.15-11.30 Dramat choroby, cierpienia i śmierci w relacjach podopieczny – opiekun /Ks. Jerzy Kopeć/
11.30-12.15 Prezentacja oferty środków i materiałów wspomagających działania pielęgnacyjne
12.15-12.30 Przerwa kawowa
12.30-13.00 Panele dyskusyjne
13.00-13.30 Zwiedzanie szkoły oraz pokaz pracowni umiejętności zawodowych
13.30– 14.00 Podsumowanie konferencji - prezentacja rekomendacji
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Dawniej było pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, technik farmacji, technik analityki, ratownictwo medyczne - gdzie to wszystko jest ??
Medyka już dawno nie ma .
Grubo się mylisz
Dawniej było pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, technik farmacji, technik analityki, ratownictwo medyczne - gdzie to wszystko jest ??