Reklama

Kongregacja w sprawie prohibicji: to dławienie swobody gospodarczej

Kilka tygodni temu informowaliśmy o rozpoczęciu społecznych konsultacji władz miasta w sprawie wprowadzenia zmian w spożywaniu i sprzedaży alkoholu. Swoje stanowisko w tej kwestii zaprezentowała Przemyska Kongregacja Kupiecka.

Przyjęta przez Sejm RP nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości umożliwia samorządom wprowadzenie w drodze uchwały ograniczeń w sprzedaży alkoholu. Przedstawiciele Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej (dokument parafowali: Ryszard Miłoszewski, Ryszard Bukowski, Wojciech Pieprzny, Błażej Wilk i  Maciej Dębicki), nie wchodząc w rozważania nad tym, czy ograniczenie punktów i czasu sprzedaży alkoholu będzie społecznie korzystne, czy raczej spowoduje powstanie melin z przemycanym z Ukrainy alkoholem, uważają, że ewentualne ograniczenie przez przemyskich radnych liczby koncesji na sprzedaż alkoholu jest zamachem na swobodę działalności gospodarczej obywateli[paywall].

„(...) oddanie decyzji urzędnikom o tym, kto może, a kto nie może sprzedawać alkoholu, tworzy naturalną pokusę korupcji i ,,załatwiactwa”. Już dzisiaj docierają do PKK sygnały od zaniepokojonych restauratorów, iż ewentualne przepisy ograniczające ilość punktów sprzedaży alkoholu mogą służyć do eliminowania konkurencji w przemyskiej gastronomii (...)” – czytamy m.in. w stanowisku.

– Naszym zdaniem miasto, które marketing turystyczny opiera m.in. na micie monarchii austro-węgierskiej, sentymencie galicyjskim, a także postaci Józefa Szwejka, nie może tworzyć trudności w swobodnym rozwoju biznesu restauracyjnego i sprzedaży piwa. Przyjęcie uchwały o zmniejszeniu liczby koncesji będzie fatalnym sygnałem dla przedsiębiorców, którzy rozważają inwestowanie w przemyską gastronomię. Jeśli Przemyśl stanie się popularną destynacją turystyczną, to liczba restauracji  będzie musiała rosnąć. Temu gorąco kibicujemy. Dlatego dławienie swobody gospodarczej w mieście, które jest ,,na dorobku”, to bardzo zły pomysł – podsumowali autorzy pisma.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    parl - niezalogowany 2018-04-07 22:03:14

    i tak beda sprzedawac i tak, to jak z ustawą hazardową niby nie wolno, a wolno.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Ozzman - niezalogowany 2018-04-07 23:36:26

    ''Alkohole monopoleOni z tego żyjąŻe ciebie zabijająAlkoholeOni z tego żyjąZe ciebie zabijająTy to popieraszTy za to płaciszTy popierasz ten systemOni z tego żyjąŻe ciebie zabijająTy to popieraszTy za to płaciszA przecież powinieneś być przeciw''YOUTUBE.COM - GAGA - MONOPOLE ALKOHOLE

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    asf - niezalogowany 2018-04-08 10:45:07

    rozumiem ,że w USA Kanadzie , Niemczech , Australii dławiona jest swoboda gosdpodarcza .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości