Kilka tygodni temu informowaliśmy o rozpoczęciu społecznych konsultacji władz miasta w sprawie wprowadzenia zmian w spożywaniu i sprzedaży alkoholu. Swoje stanowisko w tej kwestii zaprezentowała Przemyska Kongregacja Kupiecka.
Przyjęta przez Sejm RP nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości umożliwia samorządom wprowadzenie w drodze uchwały ograniczeń w sprzedaży alkoholu. Przedstawiciele Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej (dokument parafowali: Ryszard Miłoszewski, Ryszard Bukowski, Wojciech Pieprzny, Błażej Wilk i Maciej Dębicki), nie wchodząc w rozważania nad tym, czy ograniczenie punktów i czasu sprzedaży alkoholu będzie społecznie korzystne, czy raczej spowoduje powstanie melin z przemycanym z Ukrainy alkoholem, uważają, że ewentualne ograniczenie przez przemyskich radnych liczby koncesji na sprzedaż alkoholu jest zamachem na swobodę działalności gospodarczej obywateli[paywall].
„(...) oddanie decyzji urzędnikom o tym, kto może, a kto nie może sprzedawać alkoholu, tworzy naturalną pokusę korupcji i ,,załatwiactwa”. Już dzisiaj docierają do PKK sygnały od zaniepokojonych restauratorów, iż ewentualne przepisy ograniczające ilość punktów sprzedaży alkoholu mogą służyć do eliminowania konkurencji w przemyskiej gastronomii (...)” – czytamy m.in. w stanowisku.
– Naszym zdaniem miasto, które marketing turystyczny opiera m.in. na micie monarchii austro-węgierskiej, sentymencie galicyjskim, a także postaci Józefa Szwejka, nie może tworzyć trudności w swobodnym rozwoju biznesu restauracyjnego i sprzedaży piwa. Przyjęcie uchwały o zmniejszeniu liczby koncesji będzie fatalnym sygnałem dla przedsiębiorców, którzy rozważają inwestowanie w przemyską gastronomię. Jeśli Przemyśl stanie się popularną destynacją turystyczną, to liczba restauracji będzie musiała rosnąć. Temu gorąco kibicujemy. Dlatego dławienie swobody gospodarczej w mieście, które jest ,,na dorobku”, to bardzo zły pomysł – podsumowali autorzy pisma.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.i tak beda sprzedawac i tak, to jak z ustawą hazardową niby nie wolno, a wolno.
''Alkohole monopoleOni z tego żyjąŻe ciebie zabijająAlkoholeOni z tego żyjąZe ciebie zabijająTy to popieraszTy za to płaciszTy popierasz ten systemOni z tego żyjąŻe ciebie zabijająTy to popieraszTy za to płaciszA przecież powinieneś być przeciw''YOUTUBE.COM - GAGA - MONOPOLE ALKOHOLE
rozumiem ,że w USA Kanadzie , Niemczech , Australii dławiona jest swoboda gosdpodarcza .
Fałszywe zakłamane pseudo oświadczenia. IM PO PROSTU CHODZI O TO ,ŻE SPADNĄ IM MNIEJSZE PIENIĄDZE DO KORYTA , I TO WSZYSTKO , Udawanie ,że tak bardzo " martwią się o zdrowie POLAKÓW JEST TAK FAŁSZYWE ,ŻE GDYBY TEKST - NAWET PISANY -śmierdział , to nie dałoby się niczego napisać . FAŁSZ, OBŁUDA I TYLE . NIECH CI CWANIACY ZASTANOWIĄ NAD SWOIM SPOSOBEM WYPOWIEDZI , BO W TEN SPOSÓB STRACĄ NAWET OSTATNICH KLIENTÓW . LUDZIE - WBREW TEMU CO ONI SĄDZĄ , NIE SĄ AŻ TAK GŁUPI . DOSYĆ DUŻO CWANIACY ZAROBILIŚCIE ,ŻEBY TERAZ BIADOLIĆ . CO , BRAKUJE NA NOWE DOMY ? A MOŻE NOWY JACHCIK ? MOŻE NA DOMEK DLA "UKOCHANEJ". OJ W DUPSKACH WAM SIE POPRZEWRACAŁO , OJ , POPRZEWRACAŁO
i tak beda sprzedawac i tak, to jak z ustawą hazardową niby nie wolno, a wolno.
''Alkohole monopoleOni z tego żyjąŻe ciebie zabijająAlkoholeOni z tego żyjąZe ciebie zabijająTy to popieraszTy za to płaciszTy popierasz ten systemOni z tego żyjąŻe ciebie zabijająTy to popieraszTy za to płaciszA przecież powinieneś być przeciw''YOUTUBE.COM - GAGA - MONOPOLE ALKOHOLE
rozumiem ,że w USA Kanadzie , Niemczech , Australii dławiona jest swoboda gosdpodarcza .