Wygląda na to, że COVID-19 zostanie wpisany na listę chorób zakaźnych, jedną z wielu, które w naszym otoczeniu istnieją. 17 marca br. minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że będzie rekomendował zniesienie obowiązku noszenia maseczek, izolacji i kwarantanny od 1 kwietnia br. I nie jest to bynajmniej żaden primaaprilisowy żart.
– Zarekomendowałem premierowi, żeby od kwietnia znieść rozwiązania dotyczące noszenia maseczek, nakładania kwarantanny i izolowania – powiedział w rozmowie z jedną ze stacji radiowych minister zdrowia A. Niedzielski[paywall]. Wojna w Ukrainie i ogromna pomoc, jaką narodowi ukraińskiemu niesie naród polski, zupełnie zepchnęła problem koronawirusa SARS-CoV-2 na boczny tor.
– Zaczynamy traktować koronawirusa jako jedną z wielu chorób, które wokół nas istnieją i są pod kontrolą – stwierdził A. Niedzielski i wskazał narzędzia, które zyskaliśmy do walki z COVID-19. To przede wszystkim szczepienia, a niebawem szeroko dostępne leki.
– Brak wzrostu obciążenia szpitalnego otwiera pewną przestrzeń do dalszych decyzji związanych z maseczkami i przejściem ze stanu epidemii do stanu zagrożenia epidemicznego. Koronawirus cały czas jest oczywiście groźny, ale mamy go w coraz większym stopniu pod kontrolą – zapewnił minister zdrowia.
Od kilku dni liczba nowych dziennych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 utrzymuje się na poziomie nieco ponad 12 tysięcy. Osób zmarłych – ponad 200, zaś wykonanych szczepień ok. 20 tysięcy.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze