Reklama

Konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną rozstrzygnięty [ZDJĘCIA]

Do pięknej tradycji Przemyśla i Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej należy organizacja bożonarodzeniowego konkursu plastycznego na „Najpiękniejszą Kartkę Świąteczną”. W br. stało się jej zadość. A o tym, że naprawdę warto ją pielęgnować, świadczy liczba nadesłanych prac.

Na konkurs napłynęło łącznie 228 prac z 20 szkół podstawowych z Przemyśla i okolic. Były to: SP nr 1, nr 2 „Kamon”, nr 4, nr 14, 16 z oddziałami integracyjnymi, nr 15 (wszystkie z Przemyśla), Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Przemyślu, Przedszkole nr 16 w Przemyślu, Niepubliczne Przedszkole „Kamon” w Przemyślu oraz szkoły podstawowe z: Orłów, Reczpola, Krównik, Ostrowa, Buszkowic, Dubiecka, Krzywczy, Wólki Hyżneńskiej, Bachórca i Uścia Gorlickiego[paywall].

Do ogłoszenia wyników, rozdania nagród i otwarcia wystawy pokonkursowej doszło 6 grudnia br. w Muzeum Historii Miasta Przemyśla Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej.

Reklama

W każdej z czterech kategorii wiekowej przyznano trzy miejsca na podium i wyróżnienia. W kategorii klas II – III znalazło się najwięcej prac. Wyboru najpiękniejszych  dokonało jury, w którego skład weszli: Marek Mikrut (artysta, grafik), Paweł Husarz (fotograf, grafik), Małgorzata Dziura (etnograf, historyk sztuki) oraz Anna Jodłowska (kierownik oddziału Muzeum Historii Miasta Przemyśla).

Prace konkursowe charakteryzowały się ciekawymi pomysłami i rozwiązaniami plastycznymi, a często także wysokim poziomem wykonania. Młodzi artyści przy tworzeniu swoich kartek świątecznych posłużyli się różnorodnymi technikami rysunkowymi, malarskimi i innymi.

Reklama

 

Laureaci miejsc 1 – 3 w konkursie na „Najpiękniejszą Kartkę Świąteczną”:

 

  • Klasy 0 – I: 1. Maja Lenart (kl. I b; SP 4 Przemyśl; opiekun: Dorota Mykita), 2. Weronika Szerszeń (kl. I a; Zespół Szkolno-Przedszkolny z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Orłach; opiekun: Anna Łyszczarz), 3. Emilia Baniecka  (kl. I; SP 1 Przemyśl; opiekun: Diana Wolańska).
  • Klasy II – III: 1. Maja Rygiel (kl. II; SP Buszkowice; opiekun: Teresa Fac), 2. Julia Smotrycka (kl. II; SP 1 Przemyśl; opiekun: Maria Paszkiewicz), 3. Zofia Tabinowska (kl. II; SP Buszkowice; opiekun: Teresa Fac).
  • Klasy IV – V: 1. Milena Dykiel (kl. V a; SP Wólka Hyżneńska; opiekun: Teresa Blecharczyk), 2. Ewa Wojdyła (kl. 4 AL; SP 7 Przemyśl; opiekun: Renata Torba), 3. Katarzyna Szybiak (kl. V a; SP Dubiecko; opiekun: Teresa Blecharczyk), Julia Binko (kl. V; SP Dubiecko; opiekun: Teresa Blecharczyk).
  • Klasy VI – VIII: 1. Emilia Kowtun (kl. 7 b; SP 16 z Oddziałami Integracyjnymi Przemyśl; opiekun: Aneta Wawrzyn), 2. Maciej Sadowski (kl. VII; SP Ostrów; opiekun: Małgorzata Sadowska), 3. Maksymilian Grzesiński (kl. VI; SP 1 Przemyśl; opiekun: Aneta Karszyń).
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama