Do pięknej tradycji Przemyśla i Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej należy organizacja bożonarodzeniowego konkursu plastycznego na „Najpiękniejszą Kartkę Świąteczną”. W br. stało się jej zadość. A o tym, że naprawdę warto ją pielęgnować, świadczy liczba nadesłanych prac.
Na konkurs napłynęło łącznie 228 prac z 20 szkół podstawowych z Przemyśla i okolic. Były to: SP nr 1, nr 2 „Kamon”, nr 4, nr 14, 16 z oddziałami integracyjnymi, nr 15 (wszystkie z Przemyśla), Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Przemyślu, Przedszkole nr 16 w Przemyślu, Niepubliczne Przedszkole „Kamon” w Przemyślu oraz szkoły podstawowe z: Orłów, Reczpola, Krównik, Ostrowa, Buszkowic, Dubiecka, Krzywczy, Wólki Hyżneńskiej, Bachórca i Uścia Gorlickiego[paywall].
Do ogłoszenia wyników, rozdania nagród i otwarcia wystawy pokonkursowej doszło 6 grudnia br. w Muzeum Historii Miasta Przemyśla Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej.
W każdej z czterech kategorii wiekowej przyznano trzy miejsca na podium i wyróżnienia. W kategorii klas II – III znalazło się najwięcej prac. Wyboru najpiękniejszych dokonało jury, w którego skład weszli: Marek Mikrut (artysta, grafik), Paweł Husarz (fotograf, grafik), Małgorzata Dziura (etnograf, historyk sztuki) oraz Anna Jodłowska (kierownik oddziału Muzeum Historii Miasta Przemyśla).
Prace konkursowe charakteryzowały się ciekawymi pomysłami i rozwiązaniami plastycznymi, a często także wysokim poziomem wykonania. Młodzi artyści przy tworzeniu swoich kartek świątecznych posłużyli się różnorodnymi technikami rysunkowymi, malarskimi i innymi.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze