Dobiegła końca pierwsza, pilotażowa edycja konkursu „Odblaskowa szkoła” organizowanego na terenie Podkarpacia. Mocne, trzecie miejsce w województwie zajęła w nim Szkoła Podstawowa w Krasiczynie. Dzięki udziałowi w tym przedsięwzięciu dzieciaki zyskały atrakcyjne dodatkowe aktywności, a przede wszystkim wiedzę, którą każdego dnia mogą wykorzystywać w praktyce.
„Odblaskowa szkoła” to konkurs zorganizowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie wspólnie z Wojewódzką Radą Ruchu Drogowego i Podkarpackim Kuratorem Oświaty, koordynowany przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.
W tym roku wzięły w nim udział placówki z wybranych województw, w tym z Podkarpacia, a w kolejnych latach ma objąć zasięgiem resztę kraju. Pomysłowa inicjatywa ma zmobilizować szkoły, lokalne władze i samych rodziców do wyposażania uczniów w odblaski, gwarantujące widoczność na drodze. Szkoła Podstawowa w Krasiczynie z konkursowych założeń wywiązała się nadzwyczaj dobrze, w ocenie organizatorów zasługując na trzecie miejsce. Uczniów z Krasiczyna wyprzedzili ci ze Szkoły Podstawowej w Kozodrzy (2. miejsce) i Szkoły Podstawowej w Zaklikowie (1. miejsce).
Puchary i nagrody wręczyli laureatom na gali w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie członek zarządu województwa Stanisław Kruczek oraz komendant wojewódzki nadinsp. Dariusz Matusiak.
– Od wielu lat śmiertelność w wypadkach spada, nie jest ważne, czy jest ich tysiąc, czy mniej, bo my dążymy do tego, żeby nie było ich wcale. Jednak musimy pamiętać, jak ciężka praca jeszcze przed nami. Tego typu konkursy właśnie pozwalają angażować nam osoby, które są dla nasz najważniejsze – zaznaczył drugi z wymienionych.
Reklama
Przebieg konkursu w SP w Krasiczynie koordynowały panie...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 46% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze