Gimnazjum nr 1 w Przemyślu było gospodarzem konkursu recytatorskiego poezji papieża Polaka Jana Pawła II i o Janie Pawle II innych autorów dla uczniów szkół podstawowych miasta Przemyśla.
Oczywiście głównym celem przedsięwzięcia było upamiętnienie kończącego się Roku Jana Pawła II ogłoszonego przez Sejm RP. Na zaproszenie organizatorów zgłosiło się 15 uczniów z czterech przemyskich podstawówek: SP 1, SP 4, SP 15 i SP 16. Wszyscy uczniowie zaprezentowali wysoki poziom, więc jury w składzie: Małgorzata Matwiej, Janina Kościelny, Ewa Maciołek i Mariola Stasieczek miało trudny orzech do zgryzienia. Ostatecznie pierwsze miejsce przyznało Karolinie Kupińskiej z SP 16, drugie miejsce (ex aequo) Klaudii Horeczko (SP 15) i Natalii Czerneckiej (SP 4), trzecie miejsce zaś (także ex aequo) Hubertowi Lückowi (SP 15) i Zuzannie Gaweł (SP 16). Wyróżnienia otrzymały Aleksandra Kowalik (SP 4) i Oliwia Polańska (SP 15). Najmłodszymi uczestniczkami były dziewczęta z SP 1: Natalia Celarek i Julia Smotrycka, które także otrzymały nagrody. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, drobne upominki, a wyróżniający się recytatorzy – nagrody książkowe. Aby umilić czas oczekiwania na werdykt, uczniowie Gimnazjum nr 1 przedstawili krótki program artystyczny przygotowany pod okiem Jolanty Łukasiewicz.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze