Reklama

Konsorcjum firm zaprojektuje i wyremontuje przemyski most kolejowy

Ponad 74 mln zł będzie kosztować spółkę PLK SA zaprojektowanie i wykonanie robót przy przebudowie zabytkowego mostu kolejowego w Przemyślu. Kilka dni temu rozstrzygnięty został przetarg. Wygrało go konsorcjum firm z Warszawy: Intop sp. z o.o. i Sarniż sp. z o.o.

Pięć ofert zostało złożonych do ogłoszonego przez Wydział Zamówień Centrum Realizacji Inwestycji Polskich Linii Kolejowych SA przetargu. To firmy: Nowak-Mosty sp. z o.o. z Dąbrowy Górniczej, Budimex SA z Warszawy, Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor sp. z o.o. z Zawiercia, Intop Tarnobrzeg sp. z o.o. oraz konsorcjum Intop Warszawa sp. z o.o. –Sarniż sp. z o.o. z Warszawy[paywall].

Zamówienie obejmowało wykonanie dokumentacji projektowej, w tym m.in. projektu budowlanego wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego, uzyskanie pozwolenia na budowę i innych niezbędnych decyzji administracyjnych czy opracowanie projektu wykonawczego. Z kolei w zakresie robót wykonanie: nawierzchni i podtorza, urządzenia sterowania ruchem kolejowym, urządzenia i systemów telekomunikacyjnych, sieci trakcyjnej wraz z zasilaniem, no i oczywiście budowę nowego mostu. Przetarg wygrało konsorcjum firm z Warszawy. Złożyło najkorzystniejszą finansowo ofertę, bo zaproponowało wykonanie wspomnianych prac za kwotę 74 mln 100 tys. zł.

Reklama
Termin ich rozpoczęcia nie jest jeszcze znany, ale wiadomo, że odbędą się one zgodnie z założeniami PKP SA i PLK SA. To znaczy, że zabytkowy most kolejowy w Przemyślu nie zostanie rozebrany. Zachowana zostanie jego historyczna część, na której powstanie kładka pieszo-rowerowa. Nowy most kolejowy zostanie wybudowany obok starego.


fot.ze zbiorów własnych
Wizualizacja przemyskiej przeprawy przez San po remoncie.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Giga - niezalogowany 2020-09-30 14:11:48

    Ano, zobaczymy te efekty! Cieszyć się trzeba póki co, że stary most zostaje a nowy powstanie...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    . - niezalogowany 2020-09-30 16:55:47

    Oby jak najszybciej to zrobili !!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Cholibka - niezalogowany 2020-09-30 18:50:02

    Stary most nadaje się co najwyżej na żyletki 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama