Ponad 74 mln zł będzie kosztować spółkę PLK SA zaprojektowanie i wykonanie robót przy przebudowie zabytkowego mostu kolejowego w Przemyślu. Kilka dni temu rozstrzygnięty został przetarg. Wygrało go konsorcjum firm z Warszawy: Intop sp. z o.o. i Sarniż sp. z o.o.
Pięć ofert zostało złożonych do ogłoszonego przez Wydział Zamówień Centrum Realizacji Inwestycji Polskich Linii Kolejowych SA przetargu. To firmy: Nowak-Mosty sp. z o.o. z Dąbrowy Górniczej, Budimex SA z Warszawy, Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor sp. z o.o. z Zawiercia, Intop Tarnobrzeg sp. z o.o. oraz konsorcjum Intop Warszawa sp. z o.o. –Sarniż sp. z o.o. z Warszawy[paywall].
Zamówienie obejmowało wykonanie dokumentacji projektowej, w tym m.in. projektu budowlanego wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego, uzyskanie pozwolenia na budowę i innych niezbędnych decyzji administracyjnych czy opracowanie projektu wykonawczego. Z kolei w zakresie robót wykonanie: nawierzchni i podtorza, urządzenia sterowania ruchem kolejowym, urządzenia i systemów telekomunikacyjnych, sieci trakcyjnej wraz z zasilaniem, no i oczywiście budowę nowego mostu. Przetarg wygrało konsorcjum firm z Warszawy. Złożyło najkorzystniejszą finansowo ofertę, bo zaproponowało wykonanie wspomnianych prac za kwotę 74 mln 100 tys. zł.

fot.ze zbiorów własnych
Wizualizacja przemyskiej przeprawy przez San po remoncie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Ano, zobaczymy te efekty! Cieszyć się trzeba póki co, że stary most zostaje a nowy powstanie...
Stary most nadaje się co najwyżej na żyletki
Pisałem o tym moście wielokrotnie, ten zardzewiały złom jedynie szpeci okolicę i jest negatywną wizytówką Przemyśla co widać wjeżdając przez San na drugą stronę mieściny. Wstyd jedynie że trwa to już tyle lat, w tym czasie wybudowano na podkarpaciu wiele nowych pięknych mostów tylko w Przemyślu jak niemal wszystko idzie zawsze topornie, opóźnione, niemrawo. Widzę jednak światełko w tunelu dzięki Dyrekcji PKP bo samej przemyskiej "wadzy" nie stać nawet na systematyczne sprzątanie ulic, chodników, kratek kanalizycyjnych czy placu obok mostu nazwanego o zgrozo im jednego z największych bohaterów II wojny światowej Rotmistrza Witolda Pileckiego. A ten stary most na złom, przetopienie na inne zbożne cele.
Zrobiłbym na starym moście restaurację i kładkę pieszo rowerową... tylko kto go pomaluje? bo w tej chwili zaczyna straszyć...
Nie rozumiem skąd bierze się ta nienawiść w ludziach. Ja jako stary, pamiętający zamierzchłe czasy człowiek przyzwyczajony jestem do możliwości wyrażania swoich opinii. Wielokrotnie powtarzałem, że są one całkowicie subiektywne (choć jednocześnie całkowice słuszne, bo zawsze mam rację, co potwierdzą najbliżsi) i jeżeli komuś się nie podobają to niech nie czyta. Internetowe forum Życia Podkarpackiego to nie jest miejsce na dyskusje, zwłaszcza ze mną. Od lat powtarzam, że to miasto upada. Symbolem tego upadku są obdrapane kamienice i brudne chodniki. Właścicielom tych nieruchomości powinno się wlepiać olbrzymie kary za nieutrzymywanie tych budynków w należytym stanie, tak aby cieszyły oko i jednocześnie były ekologiczne. Bo o ekologię tu głównie chodzi. Nadchodzi zima (oby była równie łagodna jak ta ostatnia, bo to potwierdzi wtedy bezsensowność budowy stoku o czym od zawsze mówię) i już w tym momencie w powietrzu można wyczuć unoszący się swąd palonego węgla i drewna. Człowiek nie może bezpiecznie pójść na spacer aby się nie zatruć. Dobrze przynajmniej, że co niektórzy noszą maski to i ja się nie wyróżniam... Po co utrzymywać dwa mosty, zwłaszcza ten, po którym Jaśnie Pan jeździł parowozem i zatruwał powietrze? W końcu możemy pozbyć się tego symbolu klęski, ucięmiężenia i niszczenia szarych ludzi przez dziki kapitalizm i monarchię.Podsumując wyborcy wybrali kogo wybrali. Jest jak jest. Za młodu było lepiej bo ludzie sobie wybierali, a było tak jak być powinno i był ten kto być powinien. A dziś można tylko rzec: jacy wyborcy taka władza, a jaka praca taka płaca.
Miły oserwatorze , osobiście jestem jednak obserwatorem i to dokładny. I nigdy nie będziesz oryginałem, najwyżej atrapą czy podróbą obserwatora od 60 lat czyli od m-ca stycznia Roku Pańskiego 1960 roku. Ale mając pełną wolność słowa o której w moim dzieciństwie i wczesnej młodości nawet nie marzyłem możesz pisać co ci pasuje, nawet małpować czy pisać wierutne bzdury, twoje prawo, twój problem. Pamiętaj jednak że przemyski obserwator ten stary i stały jest jeden, nigdy nie pisze że na zawsze rację, zawsze podkreśla o subiektywności swoich ocen i sądów, zaś próby ośmieszenia moich subiektywnych wpisów ośmieszają jedynie ośmieszającego czyli nie ośmieszaj się choć jako internauta masz do tego pełne prawo. I zawsze podkreślam że moje subiektywne oceny rzeczywistosci głównie tej małej, miejscowej, przemyskiej są przeznaczone dla tych co chcą przeczytać dobrowolnie bez nacisków czy przymusu, więc też nie musisz czytać i próbować się ośmieszać tekstem jak powyżej.
Wasze subiektywne oceny opierają się na negowaniu osiągnięć innych wyżej rozwiniętych społeczeństw (np Austriaków) sprowadzając je do "pozostałości po najeźdźcach". W budynkach szpitalnych przy ul. Rogozińskiego wisiał kiedyś napis, cytuję w uproszczeniu "Dar Cesarza dla mieszkańców Przemyśla". Za komuny zamazano owy napis farbą... Przykre, że wciąż reprezentujecie takie płytkie podejście do spraw związanych z naszym miastem. Przypomina mi to wykuwanie we Lwowskich kamienicach kafli zawierających polskie napisy.Wygląda to jak strach przed kimś innym mądrzejszym i odcinanie się od jego dorobku pod płaszczykiem patriotycznych pobudek.Przestańcie negować, później spróbujcie poszanować i zadbać o to co zostawiły wam poprzednie pokolenia. To już będzie wielki sukces dla tego miasta, Dopiero na końcu zabierzcie się za budowanie i polepszanie. Do tego ostatniego etapu Przemyślanie jeszcze niedorośli. Póki co tylko negują przykład z ostatnich miesięcy - Ustawa anty LGBT.Takim sposobem niczego nie zbudujecie. nawet dotacji wam nie chcą dać po które wystarczy tylko wyciągnąć pokornie rękę.,
Ano, zobaczymy te efekty! Cieszyć się trzeba póki co, że stary most zostaje a nowy powstanie...
Oby jak najszybciej to zrobili !!!
Stary most nadaje się co najwyżej na żyletki