Reklama

„Koralik” błysnął nad Adriatykiem

Dzięki dwóm brawurowo i efektownie wykonanym układom tanecznym: – Przebudzenie wulkanu i Magia Egiptu w choreografii instruktora i kierownika zespołu Doroty Pantuły-Ferlejko – przemyski zespół „Koralik” zawojował włoską publiczność.

Zespół Taneczny „Koralik” z Centrum Kulturalnego w Przemyślu zgarnął we włoskim Rimini aż cztery nagrody. Tam odbył się XVIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży „Magia Italiana” (30 czerwca – 6 lipca br.)[paywall].
Za swoje występy „Koralik” otrzymał Grand Prix oraz specjalne nagrody za oryginalną choreografię i kostiumy, a także nagrodę dla choreografa, które wręczono podczas koncertu galowego.
– Prezentacje konkursowe odbywały się w największym parku rozrywki „Mirabilandia”, gdzie przez dwa dni dzieci korzystały ze wszystkich dostępnych tam atrakcji. Oprócz tego zwiedziły Wenecję, San Marino oraz zażywały kąpieli w Adriatyku. W festiwalu brały udział dzieci i młodzież z wielu krajów, w wieku od 5 do 25 lat, w kategoriach taniec i śpiew – podsumowała kierownik zespołu D. Pantuła-Ferlejko.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama