Dzięki dwóm brawurowo i efektownie wykonanym układom tanecznym: – Przebudzenie wulkanu i Magia Egiptu w choreografii instruktora i kierownika zespołu Doroty Pantuły-Ferlejko – przemyski zespół „Koralik” zawojował włoską publiczność.
Zespół Taneczny „Koralik” z Centrum Kulturalnego w Przemyślu zgarnął we włoskim Rimini aż cztery nagrody. Tam odbył się XVIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży „Magia Italiana” (30 czerwca – 6 lipca br.)[paywall].
Za swoje występy „Koralik” otrzymał Grand Prix oraz specjalne nagrody za oryginalną choreografię i kostiumy, a także nagrodę dla choreografa, które wręczono podczas koncertu galowego.
– Prezentacje konkursowe odbywały się w największym parku rozrywki „Mirabilandia”, gdzie przez dwa dni dzieci korzystały ze wszystkich dostępnych tam atrakcji. Oprócz tego zwiedziły Wenecję, San Marino oraz zażywały kąpieli w Adriatyku. W festiwalu brały udział dzieci i młodzież z wielu krajów, w wieku od 5 do 25 lat, w kategoriach taniec i śpiew – podsumowała kierownik zespołu D. Pantuła-Ferlejko.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze