Reklama

Koralik najlepszy w Słonecznym Brzegu

02/09/2016 18:00

Z Grand Prix XXIV Międzynarodowego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży „My – XXI wiek”, powrócił ze Słonecznego Brzegu w Bułgarii Zespół Taneczny „Koralik”. Grupa reprezentuje Centrum Kulturalne w Przemyślu.

Festiwal, który odbył się w dniach 21 – 28 sierpnia, przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży w wieku 6 – 25 lat. Wzięli w nim udział wokaliści, zespoły taneczne i muzyczne z Europy i Azji. Wśród tancerzy to właśnie reprezentanci Polski – przemyski „Koralik” zdobył najważniejsza nagrodę – Grand Prix.

– Dwa układy „Przebudzenie wulkanu” i „Magia Egiptu” w choreografii Doroty Pantuły-Ferlejko zachwyciły nie tylko jurorów. Wiele słów uznania popłynęło też od samych uczestników. Główną nagrodę wręczono podczas Koncertu Galowego, który odbył się w uroczej, położonej nad morzem miejscowości Nessebar. Wiele radości sprawiła „Koralikowi” także nominacja do Festiwalu „Orpheusz w Italii”, który odbędzie się w Wenecji w 2017 roku – mówi Jolanta Nowak z Centrum Kulturalnego w Przemyślu.

– Z pięknej i słonecznej Bułgarii przemyślanie przywieźli również wiele miłych wspomnień. Wolne chwile spędzali przede wszystkim na plaży, prawie codziennie kapiąc się w morzu. Popołudnia i wieczory poświęcali na udział w przesłuchaniach festiwalowych, oglądając pozostałych uczestników – opowiada J. Nowak.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama