Reklama

„Koralik” znów na pudle! [ZDJĘCIA]


Swoją ciężką pracą Zespół Taneczny Koralik, działający pod skrzydłami Centrum Kulturalnego w Przemyślu, kolejny raz udowodnił, że zasługuje na podium. Tym razem taneczna reprezentacja z Przemyśla przywiozła Złotą Jodłę z 52. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej Kielce 2025.


Od 10 do 20 lipca Kielce były prawdziwą stolicą młodzieżowej kultury. Tegoroczna, 52. edycja Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej ściągnęła do miasta ponad 500 uczestników warsztatów oraz 800 artystów, którzy wystąpili podczas koncertu galowego, 19 lipca, w Amfiteatrze Kadzielnia. Wśród nich znalazł się też przemyski Zespół Taneczny Koralik, który  zaprezentował się z dwoma układami tanecznymi: „Tajemniczy ogród” i „Cyfrowa iluzja”. Instruktorem, choreografem i kierownikiem zespołu od lat jest Dorota Pantuła-Ferlejko. Grupa odebrała tam zasłużoną Złotą Jodłę. Zespół, prócz prezentacji konkursowych układów tanecznych, korzystał też z doświadczenia uznanych w swojej dziedzinie instruktorów, uczestnicząc w warsztatach towarzyszących festiwalowi z zakresu: baletu, tańca współczesnego, jazzu i modernu. Na warsztatach grupa ciężko pracowała, próbując wyciągnąć z nich, ile się tylko da, co z pewnością zaprocentuje kolejnymi sukcesami. Częścią festiwalu były też koncerty na rynku, korowód ulicami miasta, dyskoteka i integracja.

Na koniec warto dodać, że Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej to wartościowe wydarzenie, które każdego roku ściąga najlepsze zespoły artystyczne z Polski, ale i z zagranicy, w tym grupy polonijne.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 31/07/2025 15:19
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama