Drodzy Czytelnicy Życia Podkarpackiego, przeżywamy niezwykły czas próby. Stan zagrożenia epidemicznego koronawirusem przestawił nasze codzienne życie na zupełnie nowe tory.

Raport dzienny Ministerstwa Zdrowia, stan na 17 marca, g. 18.30.
Musimy mierzyć się z wyzwaniami, o których starsi czytelnicy chcieliby zapomnieć. A młodsi pamiętają z opowiadań lub historii.
Konieczność robienia zakupów na zapas, konieczność pozostania w domach, ograniczenie przemieszczania się, zamknięte granice, utrudniony kontakt z najbliższymi to wszystko już przeżywaliśmy w trudnych dla naszego narodu chwilach. Wszystkie instytucje rządowe, samorządowe, Kościoły ograniczyły lub całkowicie zwiesiły swój kontakt z obywatelami i wiernymi. Bez wątpienia jest to najtrudniejszy moment w najnowszej historii Polski.
Także nasza redakcja zmuszona jest zamknąć swoje biura w Przemyślu i Jarosławiu. Prawie wszyscy dziennikarze, konsultanci do spraw reklamy, pracownicy biura, księgowość, pracownicy działu technicznego oraz działu administracyjnego wykonują swoje obowiązki zdalnie.
Od początków funkcjonowania Życia Podkarpackiego (wcześniej Życia Przemyskiego) nasze relacje opierają się głównie na bezpośrednim kontakcie z czytelnikami. Niestety z powodów aktualnej sytuacji musieliśmy także i my podjąć bardzo trudną dla nas decyzję o ograniczeniu tych kontaktów. Mamy jednak szczerą nadzieję, że nasi Najwierniejsi Czytelnicy ją zaakceptują. Być może przekonamy do siebie nowych.
Zamierzamy każdego tygodnia na bieżąco dostarczać Naszym Czytelnikom rzetelne informacje o aktualnym stanie zagrożenia epidemicznego w regionie. Będziemy źródłem wszystkich ważnych kontaktów telefonicznych, mailowych, komunikatów, oświadczeń władz państwowych, samorządowych i lokalnych, tak aby jak najbardziej usprawnić przepływ informacji ważnych dla mieszkańców. Szczególnie ważnych dla osób starszych. Słowa uznania dla wszystkich pracowników służby zdrowia, służb mundurowych, wolontariuszy. Dla wszystkich anonimowych ludzi dobrej woli niosących pomoc potrzebującym.
Jestem przekonany, że po poważnym potraktowaniu wszystkich rozporządzeń sanitarnych, pełnym solidaryzmu podejściu do drugiego człowieka pokonamy koronawirusa.
Pamiętajcie Drodzy Czytelnicy! W każdej sytuacji, jak tylko będziemy w stanie, możecie liczyć na naszą pomoc!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jeżeli chcecie zrobić coś pożytecznego dla mieszkańców Przemyśla to, błagam (!), piszcie, że nie powinni wychodzić z domu jeżeli nie jest to naprawdę konieczne.Zakupy można zrobić większe raz na jakiś czas, do lekarza można zadzwonić a na spacer pojechać za miasto.DOTRZYJCIE DO LUDZI! Czy musi umrzeć ktoś bliski czy sąsiad, żeby wreszcie do przemyślan dotarło, że MUSZĄ siedzieć w domu?
I co wam to gówno za przeproszeniem pomoże, jak sami sobie przyniesiecie do chaty, przez waszą głupotę i ignorancję, wcześniej czy później, jakiegoś wirusa, i wiele innych choróbsk !!! A w sumie już to robicie ?!?SPUREK: KORONAWIRUS MOŻE BYC WYNIEKIEM PRZEMOCY WOBEC ZWIERZĄT - ZDROWIE.WPROST.PL
''W ostatnim stuleciu przemysł mięsny zabił więcej ludzi niż wszystkie wojny, kataklizmy i wypadki drogowe w historii człowieka razem wzięte'' - Dr Neal Barnard - Założyciel Lekarskiego Komitetu Odpowiedzialnej Medycyny
YOUTUBE.COM - WHAT THE HEALTH FILM DOKUMENTALNY 2017 NAPISY PL
Nie rozumiem ludzi ,którzy bez powodu chodzą po ulicach, korzystają z komunikacji miejskiej ,a nawet te osławione spacery ,pospaceruj po mieszkaniu otwórz okna wytrzymaj te 2 lub 3 tygodnie ,na klatce można się zarazić, ludzie czy już nie macie rozumu.Zróbcie zakupy raz i siedżcie na przysłowiowej d.pie.Wystarczy, że pracujący muszą,ale ci też nie muszą codziennie biegać po sklepach po sklepach
Zgadzam się z Tobą w pełni. Moim zdaniem, teraz trwa przygotowanie do stanu specjalnego, jaki może wprowadzić kurdupel w razie możliwości przegrania wyborów. Przed wirusem nie da się uciec, bo - jeśli jest tak powszechny jak wszędzie trąbią - to znaczy, że jest wszędzie, na każdym sklepowym opakowaniu, rękawiczkach, podłodze, ścianach etc. Ludzi umiera bardzo dużo i umierać będzie z przyczyn, o których mowa w filmie, który podajesz, ale tutaj każdy polityk, od prawa do lewa, jest zwykłym szmalcownikiem i łapówkarzem i restrykcji prozdrowotnych nie wprowadzi.
Tymczasem na Wielkanoc będzie dyspensa od głupich polityków...
"darek" , jesteś chory ze swej nienawiści . Masz jakieś kompleksy , być może nie dostałeś / chyba słusznie/ rozgrzeszenia w czasie spowiedzi , może masz problem z potencją /oprócz intelektualnej / i rzuciła ciebie żona , kochanka . Może straciłeś pracę i i grozi ci nędza. A wokół tyle dobra na które ciebie i tobie podobnych frustratów nie stać ,.A zbliża się lato robi się coraz cieplej i chciałby się zabrać panienkę do bryki i za miasto zaimponować . A tu zamiast imponowania , jest tylko impotencja fizyczna i umysłowa , stąd taka wciekłość .
"mk", dzięki za miłe, ciepłe i jakże katolickie słowa. Zwrócę jednak uwagę, że albo są wprowadzone zakazy, bezwzględnie i bez wyjątków, albo to są tylko jaja i zwykła kombinacja. Wiesz teraz, panie Maćku, o co chodzi, cy jesce nie załapałeś?
Jeżeli chcecie zrobić coś pożytecznego dla mieszkańców Przemyśla to, błagam (!), piszcie, że nie powinni wychodzić z domu jeżeli nie jest to naprawdę konieczne.Zakupy można zrobić większe raz na jakiś czas, do lekarza można zadzwonić a na spacer pojechać za miasto.DOTRZYJCIE DO LUDZI! Czy musi umrzeć ktoś bliski czy sąsiad, żeby wreszcie do przemyślan dotarło, że MUSZĄ siedzieć w domu?
zgadzam się!! siedźmy w domach!
I co wam to gówno za przeproszeniem pomoże, jak sami sobie przyniesiecie do chaty, przez waszą głupotę i ignorancję, wcześniej czy później, jakiegoś wirusa, i wiele innych choróbsk !!! A w sumie już to robicie ?!?SPUREK: KORONAWIRUS MOŻE BYC WYNIEKIEM PRZEMOCY WOBEC ZWIERZĄT - ZDROWIE.WPROST.PL