Reklama

Koronawirus – czas próby

18/03/2020 07:36

Drodzy Czytelnicy Życia Podkarpackiego, przeżywamy niezwykły czas próby. Stan zagrożenia epidemicznego koronawirusem przestawił nasze codzienne życie na zupełnie nowe tory.


Raport dzienny Ministerstwa Zdrowia, stan na 17 marca, g. 18.30.

Musimy mierzyć się z wyzwaniami, o których starsi czytelnicy chcieliby zapomnieć. A młodsi pamiętają z opowiadań lub  historii.

Konieczność robienia zakupów na zapas, konieczność pozostania w domach, ograniczenie przemieszczania się, zamknięte granice, utrudniony kontakt z najbliższymi to wszystko już przeżywaliśmy w trudnych dla naszego narodu chwilach. Wszystkie instytucje rządowe, samorządowe, Kościoły ograniczyły lub całkowicie zwiesiły swój kontakt z obywatelami i wiernymi. Bez wątpienia jest to najtrudniejszy moment w najnowszej historii Polski.

Reklama

Także nasza redakcja zmuszona jest zamknąć swoje biura w Przemyślu i Jarosławiu. Prawie wszyscy dziennikarze, konsultanci do spraw reklamy, pracownicy biura, księgowość, pracownicy działu technicznego oraz działu administracyjnego wykonują swoje obowiązki zdalnie.

Od początków funkcjonowania Życia Podkarpackiego (wcześniej Życia Przemyskiego) nasze relacje opierają się głównie na bezpośrednim kontakcie z czytelnikami. Niestety z powodów aktualnej sytuacji musieliśmy także i my podjąć bardzo trudną dla nas decyzję o ograniczeniu tych kontaktów. Mamy jednak szczerą nadzieję, że nasi Najwierniejsi Czytelnicy ją zaakceptują.  Być może przekonamy do siebie nowych.

Reklama

Zamierzamy każdego tygodnia na bieżąco dostarczać Naszym Czytelnikom rzetelne informacje o aktualnym stanie zagrożenia epidemicznego w regionie. Będziemy źródłem wszystkich ważnych kontaktów telefonicznych, mailowych, komunikatów, oświadczeń władz państwowych, samorządowych i lokalnych, tak aby jak najbardziej usprawnić przepływ informacji ważnych  dla mieszkańców. Szczególnie ważnych dla osób starszych. Słowa uznania dla wszystkich pracowników służby zdrowia, służb mundurowych, wolontariuszy. Dla wszystkich anonimowych ludzi dobrej woli niosących pomoc potrzebującym.

Jestem przekonany, że po poważnym potraktowaniu wszystkich rozporządzeń sanitarnych, pełnym solidaryzmu podejściu do drugiego człowieka pokonamy koronawirusa.

Reklama

Pamiętajcie Drodzy Czytelnicy! W każdej sytuacji, jak tylko będziemy w stanie, możecie liczyć na naszą pomoc!   

                

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ? - niezalogowany 2020-03-18 21:25:19

    Jeżeli chcecie zrobić coś pożytecznego dla mieszkańców Przemyśla to, błagam (!), piszcie, że nie powinni wychodzić z domu jeżeli nie jest to naprawdę konieczne.Zakupy można zrobić większe raz na jakiś czas, do lekarza można zadzwonić a na spacer pojechać za miasto.DOTRZYJCIE DO LUDZI! Czy musi umrzeć ktoś bliski czy sąsiad, żeby wreszcie do przemyślan dotarło, że MUSZĄ siedzieć w domu?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    jagodajas23_441 2020-03-20 09:30:42

    zgadzam się!! siedźmy w domach! 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Radical News - niezalogowany 2020-03-21 22:06:45

    I co wam to gówno za przeproszeniem pomoże, jak sami sobie przyniesiecie do chaty, przez waszą głupotę i ignorancję, wcześniej czy później, jakiegoś wirusa, i wiele innych choróbsk !!! A w sumie już to robicie ?!?SPUREK: KORONAWIRUS MOŻE BYC WYNIEKIEM PRZEMOCY WOBEC ZWIERZĄT - ZDROWIE.WPROST.PL

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama