Rozwoju wsi Stubienko może pozazdrościć niejedna miejscowość, bo choć jest małe (liczy ok. 280 mieszkańców), zachwyca odwiedzających.
Sołtys Stubienka dba o to, aby mieszkańcom i odwiedzającym gościom miejscowość zapadła w pamięć.
Kilka miesięcy temu wraz z Radą Sołecką zainicjowali kreatywne odnowienie przystanku autobusowego, który przyciąga wzrok każdego przejeżdżającego tą okolicą. Mural przedstawiający szczupaka i łabędzia doskonale wpasował się w tutejszy pejzaż.
Żeby nikt nie miał wątpliwości[paywall] co do nazwy miejscowości, wymalowano na nim również duży napis „Stubienko”. Trzeba przyznać, że próżno szukać w powiecie tak wyróżniającego się przystanku. Inwestycję sfinansowano z pieniędzy pozyskanych z dzierżawy mienia.
Obok niego ustawiono również serce na nakrętki, aby – tak jak w sąsiednich miejscowościach – umożliwić mieszkańcom czynny udział w ich zbieraniu.
– Chcę, aby mieszkańcom żyło się przyjemnie. 19 września mam zamiar zorganizować również lokalne Święto Rodziny, aby mogli się spotkać, pobiesiadować i zintegrować. Od niedawna prowadzę również oficjalną stronę internetową Stubienko.pl, na której na bieżąco relacjonuję to, co się dzieje w naszej miejscowości – mówi Mieczysław Dunik, sołtys Stubienka.
Tuż przy drodze głównej znajduje się ciąg wodny, gdzie została wybudowana kładka wraz z trzema stanowiskami rybackimi oraz ścieżkami edukacyjnymi. Wszystko to przy pomocy współpracującej z gminą Stubno Rybackiej Lokalnej Grupy Działania – „Roztocze” z Narola, która zgodziła się na wsparcie projektu i przeznaczyła na niego 84 tysiące złotych.
Od zeszłego tygodnia mieszkańcy i odwiedzający mogą podziwiać krajobraz Stubienka z kładki oraz łowić ryby na nowo przygotowanych stanowiskach. W miejscowości jest również kort tenisowy dostępny dla mieszkańców gminy.

Mural przedstawiający szczupaka i łabędzia doskonale wpasował się w tutejszy pejzaż.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze