Reklama

Koszenie czy raczej dewastacja?

17/08/2019 11:27

Cyklista: Przy tunelu pod Al. Solidarności od strony Wilczej można zauważyć taki obrazek, jak na załączonym zdjęciu. To efekt ostatniego, byle jakiego koszenia traw wzdłuż ścieżki rowerowej przy obwodnicy.

Plastikowe elementy na zdjęciu miały posłużyć do lepszego ukorzenienia trawy, którego finalnym efektem według mnie miało być wzmocnienie skarby. Już jednak nie posłużą, bo goła gleba, która tam została po skoszeniu, pewnie przy pierwszej ulewie zostanie przeniesiona wraz z deszczem na ścieżkę. Wypadałoby skwitować stwierdzeniem „świetna robota” – ironizuje cyklista.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2019-08-17 12:30:45

    To nie wina koszenia.Problm w projekcie i wykonaniu wzmocnienia skarpy.To tam trzeba szukac geniuszy,którzy wzieli pieniądze za złą robotę.Oczywiście brak nadzoru ze strony miasta przy projektowaniu i realizacji jest bardziej niż ewidentny.Takich nadzorujących nawet teraz po latach  powinno sie normalnie wyrzucic z posady miejskiej za narażenie miasta na koszty.Duże koszty.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Obserwator - niezalogowany 2019-08-17 17:19:36

    To jeszcze nic. Przy projektowaniu stoku narciarskiego, jakiś fantasta przewidział trawnik rosnący pionowo (wiadukt nad ul. Pasteura).  Owszem stosuje się dziś ogrody wertykalne, ale nie w takim miejscu i nie na betonowej ścianie . Gdy przyszło do wykonania trawnika to się wykonawca za głowę złapał i uznał, że lepiej jest wykonać rusztowanie i zastosować pnącza, i tak zrobił. Takie to "kwiatki" mamy w tym mieście. A będzie ich więcej, wszak pojawią się łąki kwietne, które nie są takie łatwe do utrzymania jak twierdzą ci,  co …. sprzedają nasiona. Dawno sugerowałem, żeby zamiast trawników zastosować krzewy, odpowiednio dobrane do miejsca, niekłopotliwe w utrzymaniu, a przy tym dekoracyjne i cieszące oczy. Oczywiście fachowcy woleli kwiatki, bratki i stokrotki … no bo je trzeba co roku sadzić, nawozić, podlewać a to wszystko kosztuje. I tu mi się przypomniał słynny monolog Tyma z filmu "Miś", jak przekonywał Hofandra, że nie należy oszczędzać na wydatkach na "słuszne" cele.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ATWA - niezalogowany 2019-08-17 20:50:37

    Dajcie już sobie siana z tym koszeniem, bo tylko marnujecie cenny czas, ludzką energię, a co najważniejsze nasze fundusze z publicznych składek !!!KOSIĆ CZY NIE KOSIĆ? OTO JEST PYTANIE! - ZYCIE.PL

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama