10 tys. zł udało się zebrać podczas akcji charytatywnej „Pomagamy Dawidowi”, prowadzonej w Zespole Szkół w Wyszatycach. Do wylicytowania wciąż jest koszulka Jochena Schopsa, zawodnika Asseco Resovii Rzeszów.
Impreza zorganizowana w Zespole Szkół w Wyszatycach miała charakter zamknięty. Wzięli w niej udział mieszkańcy: Buszkowic, Buszkowiczek, Bolestraszyc, Wyszatyc oraz zaproszeni goście. Zbierane były pieniądze na rehabilitację Dawida Seredyńskiego, mieszkańca Buszkowiczek.
Uczestnicy mogli wziąć udział w licytacji, obejrzeć pokaz technik samoobrony, pokaz ratownictwa medycznego i występy artystyczne. Najmłodsi mieli okazję do gier i zabaw oraz do obejrzenia prawdziwego wozu straży pożarnej. Dyrekcja, uczniowie, nauczyciele i rada rodziców przygotowali również kiermasz ozdób wielkanocnych oraz degustację ciast. W sumie zebrano 10 tys. zł, które zostały przekazane na kosztowną rehabilitację Dawida.
Wciąż natomiast trwa licytacja koszulki Jochena Schopsa, siatkarza Asseco Resovii Rzeszów z podpisami pozostałych zawodników. Koszulka została przekazana na ten szczytny cel przez żołnierzy 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu. Szczegółowe informacje na temat licytacji znajdują się na Facebooku, na profilu Krzysztofa Bąka – nauczyciela ze szkoły w Wyszatycach.
23-letni Dawid Seredyński, student elektrotechniki na Politechnice Rzeszowskiej, jechał do domu po nocnej zmianie w pracy. Z niewiadomych przyczyn w autobusie stracił przytomność. Przeżył dzięki reanimacji kierowcy. Teraz przechodzi bardzo kosztowną rehabilitację.

fot.archiwum organizatora
Dyrektor Beata Oś-Oziębłowska prowadzi licytację na rzecz Dawida.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze