Reklama

Kradł samochody, wywoził na lawecie i sprzedawał na skupie złomu. Grozi mu odsiadka

25- letni mężczyzna utrzymywał, że według niego samochody wyglądały na porzucone. Myślał, że nie mają właścicieli, dlatego postanowił je usunąć i sprzedać. Tak zrobił z trzema pojazdami marki Łada i jednym Żukiem, który to doprowadził funkcjonariuszy do pomysłowego biznesmena- altruisty.

Rzeczony Żuk o wartości 5 tys. zł został skradziony z ul. Paderewskiego w Jarosławiu końcem sierpnia. Kryminalnym udało się ustalić, że był przewożony lawetą w kierunku Tuczemp. Dotarli do właściciela lawety, który stwierdził, że to obywatel Ukrainy zlecił mu transport pojazdu, odebrał auto i wywiózł do swojego kraju. Nie przekonał tym mundurowych, którzy sprawdzili szczegółowo dokumentacje prowadzoną przez właściciela skupu złomu i zapis monitoringu.

Nagranie ujawniło, że ich przeczucia były prawidłowe i to 25- letni mieszkaniec gminy Jarosław stoi za pozbyciem się pojazdu. Co więcej, system wskazał jakoby mężczyzna sprzedał tak również trzy Łady. Jak się okazało dzięki dalszemu śledztwo- również skradzione, z tym że na terenie Przemyśla.

Reklama

Jak informuje jarosławska komenda- sprawa ma charakter rozwojowy. Prokuratura Rejonowa w Jarosławiu  zastosowała wobec 25-latka policyjny dozór, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 


MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama