Reklama

Kręćmy dla Przemyśla! Może zostać rowerową stolicą Polski

8. miejsce na 23 startujące miasta zajmuje Przemyśl w konkursie O Puchar Rowerowej Stolicy Polski. To niezły wynik, ale może być zdecydowanie lepszy, kiedy do zabawy dołączą kolejni mieszkańcy nadsańskiego grodu. Wszak amatorów dwóch kółek jest bardzo wielu.

Do akcji swój akces zgłosiły 23 miasta. Oprócz Przemyśla m.in.: Bydgoszcz, Biała Podlaska, Białystok, Chełm, Chorzów, Mielec, Gniezno, Gorzów Wielkopolski, Nowa Sól, Grudziądz, Inowrocław, Jastrzębie Zdrój, Kielce, Koszalin, Leszno, Olsztyn, Suwałki, Świętochłowice czy Włocławek. Ta swoista rywalizacja na kilometry rozpoczęła się 1 września br., a skończy 30 września br. Pozostało więc jeszcze sporo dni, aby pomóc rodzinnemu miastu w zdobywaniu punktów i pięciu go w konkursie na sam szczyt. To właśnie w tym okresie każdy przejechany na rowerze kilometr z włączoną aplikacją będzie się liczył w rywalizacji miast. Każdego dnia można zbierać kilometry, jadąc np. do pracy, szkoły lub na spacer.

Podsumowany został już pierwszy tydzień zmagań. Od początku w klasyfikacji prowadzi Nowa Sól, dla której mieszkańcy do 7 września br. przejechali 84 tys. 532 km. Na drugim miejscu plasuje się Bydgoszcz z 81 tys. 63 km, zaś na trzecim Gorzów Wielkopolski z 38. tys. 740 km.

Reklama

Na razie Przemyśl reprezentuje 44 aktywnych uczestników, mimo że do akcji zgłosiło się 88 osób. To mało. Bardzo mało, zważywszy na popularność rowerów w nadsańskim mieście. W ciągu tygodnia przejechali 7 tys. 81 km. Można znacznie więcej.

Nadsańskie miasto przewodzi zdecydowanie w klasyfikacji „największa liczba przejechanych kilometrów przypadająca na aktywnego użytkownika”. Jeden przemyślanin na rowerze przejechał w ciągu tygodnia 160 km 93 m. Niemal wszystko dzięki Stowarzyszeniu „Przemyska Grupa Rowerowa”.

Reklama

 

Zapraszamy wszystkich amatorów dwóch kółek z Przemyśla do udziału w zabawie. To naprawdę nic nie kosztuje, a może sprawić, że właśnie tu trafi puchar Rowerowej Stolicy Polski!

 

ZASADY KONKURSU

Zasady zabawy są bardzo proste. Pobieramy na telefon komórkowy aplikację mobilną „Rowerowa Stolica Polski”, wybieramy miasto, dla którego będziemy kręcić kilometry na swoim rowerze i korzystamy z przygotowanych opcji. Dla systemu Android będzie to sklep Google Play, a dla systemu IOS sklep App Store. Aplikacja jest bezpłatna. Po ściągnięciu, należy ją zainstalować i uruchomić. W formularzu podajemy podstawowe dane, zaznaczamy, dla jakiego miasta będziemy kręcić kilometry i włączamy się do zabawy.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Adc - niezalogowany 2019-09-11 12:41:14

    O tak tutaj to się tylko z...ac i rowerem to rozjezdzic

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    koło - niezalogowany 2019-09-11 19:48:40

    Ale gdzie mam jeździć? Tam i z powrotem po jednej ścieżce? Przemyśl raczej ma szansę w plebiscycie na liczbę kościołów.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    I am - niezalogowany 2019-09-11 20:28:50

    Najpierw  zbudujcie ścieżki rowerowe.  Postacie wypozyczalnie rowerow. Z czy do ludzi .Zenada

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama