Reklama

Krew – bezcenny lek. 10 maja kolejna zbiórka

09/05/2015 12:15

Oddanie krwi to zaledwie kilkanaście minut. Jednak osobom potrzebującym, te kilkanaście minut niejednoktornie ratuje życie lub przedłuża je na wiele lat.

Mieszkańcy Horyńca-Zdroju i okolic już po raz kolejny będą mogli przystąpić do akcji zbiórki krwi, która odbędzie się 10 maja w godzinach od 9.00 do 12.00  w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury.  Na krew codziennie czeka wiele osób, m.in. poszkodowani  po wypadkach, z urazami, biorcy przeszczepów szpiku, wątroby czy chorzy na nowotwory. Wśród potrzebujących jest także wiele dzieci i noworodków, które walczą o każdą chwilę życia. Pamiętajmy, że oddanie krwi nic nie boli, a dla kogoś może okazać się bezcennym lekiem, którt możemy ofiarować tylko my.
Podczas akcji w Horyńcu-Zdroju będzie również możliwość zapisania się do rejestru Honorowych Dawców Szpiku Kostnego. Organizatorem przedsięwzięcia jest klub HDK "Ratownik" w Horyńcu oraz RCKIK w Lublinie (oddział w Tomaszowie Lubelskim).

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości