Reklama

„Krewniacy z Elektronika” przekazali najcenniejszy dar z myślą o uchodźcach

Na młodzież z ZSEiO można liczyć! Na początku marca „Krewniacy z Elektronika” już po raz kolejny honorowo oddali krew. Tym razem w ramach pomocy Ukrainie. Szkoła prowadzi także zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy.

„Krewniacy z Elektronika” to klub krwiodawców, który działa w Zespole Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu od ponad 20 lat. Jego opiekunką od 18 lat jest Agnieszka Tymoczko.

– Organizujemy akcje oddawania krwi dwa lub trzy razy w roku, do klubu należą uczniowie pełnoletni, są to uczniowie klas maturalnych. Zbiórka to była moja inicjatywa, jednak w ciągu godziny miałam już 40 osób chętnych do pomocy – opowiada A. Tymoczko, która jest także wychowawczynią klasy maturalnej.

Akcja odbyła się w Przychodni Kolejowej w Przemyślu. Uczestniczyło w niej 40 krwiodawców. Łącznie oddano ok. 18 litrów krwi.

Reklama

– Pierwszy raz oddawałem krew. Uważam, że dobrze jest oddawać krew, bo może to pomóc innym – mówi jeden z trzecioklasistów.

– To nic nie kosztuje, a może uratować komuś życie. Serdecznie dziękujemy i zachęcamy do dalszych aktów dobroci – apeluje wychowawczyni.
 

Wesprzyj zbiórkę

Już od 28 lutego w szkole prowadzona jest również zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy pierwszej pomocy. Zaangażowała się w nią cała społeczność ZSEiO, wspierając uchodźców wojennych z Ukrainy.

Koordynuje ją jedna z nauczycielek, Beata Jaszczyszyn, a dary można przynosić w poniedziałki i wtorki, wgodzinach od 8 do 14. Potrzebne są przede wszystkim koce, kosmetyki i chemia.  

Reklama

autorka: Aleksandra Nowotyńska

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama