Na młodzież z ZSEiO można liczyć! Na początku marca „Krewniacy z Elektronika” już po raz kolejny honorowo oddali krew. Tym razem w ramach pomocy Ukrainie. Szkoła prowadzi także zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy.
„Krewniacy z Elektronika” to klub krwiodawców, który działa w Zespole Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu od ponad 20 lat. Jego opiekunką od 18 lat jest Agnieszka Tymoczko.
– Organizujemy akcje oddawania krwi dwa lub trzy razy w roku, do klubu należą uczniowie pełnoletni, są to uczniowie klas maturalnych. Zbiórka to była moja inicjatywa, jednak w ciągu godziny miałam już 40 osób chętnych do pomocy – opowiada A. Tymoczko, która jest także wychowawczynią klasy maturalnej.
Akcja odbyła się w Przychodni Kolejowej w Przemyślu. Uczestniczyło w niej 40 krwiodawców. Łącznie oddano ok. 18 litrów krwi.
– Pierwszy raz oddawałem krew. Uważam, że dobrze jest oddawać krew, bo może to pomóc innym – mówi jeden z trzecioklasistów.
– To nic nie kosztuje, a może uratować komuś życie. Serdecznie dziękujemy i zachęcamy do dalszych aktów dobroci – apeluje wychowawczyni.
Już od 28 lutego w szkole prowadzona jest również zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy pierwszej pomocy. Zaangażowała się w nią cała społeczność ZSEiO, wspierając uchodźców wojennych z Ukrainy.
Koordynuje ją jedna z nauczycielek, Beata Jaszczyszyn, a dary można przynosić w poniedziałki i wtorki, wgodzinach od 8 do 14. Potrzebne są przede wszystkim koce, kosmetyki i chemia.
autorka: Aleksandra Nowotyńska
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze