Tradycyjnie w pierwszą sobotę września honorowi dawcy krwi i sympatycy krwiodawstwa spotkali się w Kalwarii Pacławskiej. Okazją była 24. Podkarpacka Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi, będąca czasem modlitwy, integracji i rozmów.
To coroczne i jednocześnie największe święto Honorowych Dawców Krwi z regionu. Uczestnicy kolejny już raz mogli tam przeżyć ucztę duchową, uczestnicząc we wspólnej eucharystii, drodze krzyżowej wiodącej kalwaryjskimi dróżkami i wieńczącym całość spotkaniu integracyjnym w Huwnikach nad Wiarem, w którym prócz krwiodawców wzięli także udział członkowie ich rodzin oraz sympatycy tego ruchu. Starania krwiodawców realizujących bezcenną misję dzielenia się własną krwią podkreślił w kierowanych do nich z ambony słowach metropolita przemyski abp Adam Szal, zaznaczając, że dzielą się swoim sercem i za to należy się im wielki szacunek i podziękowanie.
– Chcemy wszystkim dzisiaj podziękować i prosić o to, żeby byli ciągle dla ludzi nadzieją, źródłem nadziei, optymizmu życiowego, choć zapewne łączy się to z wieloma wyrzeczeniami, trudnościami – mówił.
Reklama
Organizatorami wydarzenia byli Odział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Przemyślu oraz Klub Honorowych Dawców Krwi PCK im. „Ziemi Przemyskiej”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze