Reklama

Krwiodawcy stawili się przed cudownym obrazem Matki Bożej


Tradycyjnie w pierwszą sobotę września honorowi dawcy krwi i sympatycy krwiodawstwa spotkali się w Kalwarii Pacławskiej. Okazją była 24. Podkarpacka Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi, będąca czasem modlitwy, integracji i rozmów.


To coroczne i jednocześnie największe święto Honorowych Dawców Krwi z regionu. Uczestnicy kolejny już raz mogli tam przeżyć ucztę duchową, uczestnicząc we wspólnej eucharystii, drodze krzyżowej wiodącej kalwaryjskimi dróżkami i wieńczącym całość spotkaniu integracyjnym w Huwnikach nad Wiarem, w którym prócz krwiodawców wzięli także udział członkowie ich rodzin oraz sympatycy tego ruchu. Starania krwiodawców realizujących bezcenną misję dzielenia się własną krwią podkreślił w kierowanych do nich z ambony słowach metropolita przemyski abp Adam Szal, zaznaczając, że dzielą się swoim sercem i za to należy się im wielki szacunek i podziękowanie.

– Chcemy wszystkim dzisiaj podziękować i prosić o to, żeby byli ciągle dla ludzi nadzieją, źródłem nadziei, optymizmu życiowego, choć zapewne łączy się to z wieloma wyrzeczeniami, trudnościami mówił.

Reklama

Organizatorami wydarzenia byli Odział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Przemyślu oraz  Klub Honorowych Dawców Krwi PCK im. „Ziemi Przemyskiej”.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 29/09/2025 14:42
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama