Jeśli to nie przedwyborcze obiecanki cacanki, budowa dwóch basenów przy ulicy Sanockiej w Przemyślu nabiera bardzo realnych kształtów. Bo jak inaczej nazwać przekazaną informację, że jeszcze w br. władze miasta zamierzają ogłosić przetarg, który ma wyłonić wykonawcę inwestycji?
15 października br. w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej odbyła się konferencja poświęcona problematyce partnerstwa publiczno-prywatnego. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby spotkanie – z udziałem ważnych osobistości – nie dotyczyło planowanej przez władze miasta Przemyśla budowy „Centrum Edukacji i Rekreacji”, właśnie w formule partnerstwa publiczno-prywatnego[paywall]. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz Polskiego Funduszu Rozwoju SA, by wymienić Adama Hamryszczaka, podsekretarza stanu (Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju), Bartłomieja Pawlaka, członka Zarządu ds. Finansów i Rozwoju Polskiego Funduszu Rozwoju SA, Joannę Budzińską-Lobing, dyrektor Departamentu Inwestycji Samorządowych Polskiego Funduszu Rozwoju czy Liliannę Bogusz, dyrektor Departamentu Partnerstwa Publiczno-Prywatnego (Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju).
Przemyski magistrat reprezentował zastępca prezydenta miasta Janusz Hamryszczak, który jest koordynatorem prac przygotowawczych nad projektem. Podstawowym elementem centrum ma być zespół basenów (kryty i otwarty) przy ulicy Sanockiej. – Podczas spotkania omówione zostały w szczególności przesłanki wyboru formuły partnerstwa publiczno-prywatnego, jej organizacja oraz stan prac przygotowawczych – wyjaśnił J. Hamryszczak.
Elementy projektu prezentują się imponująco. Oprócz budowy basenów obejmuje m.in.: budowę akwarium i terrarium „Rzeki Świata” (ścieżka edukacyjna pomiędzy zbiornikami wodnymi, prezentującymi najciekawsze ekosystemy rzek świata; poza zbiornikami wodnymi planuje się ścieżki, np. lądową przez dżunglę, las), budowę Centrum Nauki o Kosmosie (obiekt zlokalizowany zostanie na stoku narciarskim z widokiem i panoramą na miasto), modernizację istniejącego wyciągu narciarskiego oraz pasażu usługowo-gastronomicznego (słynny pawilon).
– Konferencja była pierwszą publiczną prezentacją pomysłu budowy Centrum Edukacji i Rekreacji. Do tej pory trzymaliśmy wszystko w tajemnicy. Prace przy projekcie i rozmowy trwają od półtora roku. Jeszcze w tym roku władze miasta ogłoszą przetarg, który ma wyłonić wykonawcę inwestycji – podsumował J. Hamryszczak.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Kapitalna wiadomość i przebojowy pomysł. Brawo Hamryszczak!
Czemu tyle lat ten niedokończony budynek był niezagospodarowany, nagle wybory i się nim zajmą... Naprawdę, brak słów...
Trzeba było odejścia Chomy? A tak to dalej mielibyśmy stodołę na stoku.
Oooo, przed drugą turą się władze naszego miasta budzą? Po kilkunastu latach marazmu, nagle tyyyle pomysłów :D
Tylko Hamryszczak może tego dokonać!!!!
A, nieważne. Jeszcze 1.5 tygodnia wizji o szklanych domach, rozwoju (niedorozwinietej jak dotad) strefy ekonomicznej, może metro, może lotnisko i kto wie co jeszcze wypłynie...
Hamryszczak jest wiceprezydenem od kilku lat i jakos gowno mamy. Naiwniaki i pisiory ruszcie banka to nie boli
Chyba o gównie prędzej !!!NAUKA O GÓWNIE - WYBORY - TEKSTOWO.PL
Zwłaszcza ciekawy jest TEN KOSMOS! naprawdę KOSMICZNE PLANY ma ten Przemyśl! Tylko najpierw niech dziury naprawi w ulicach!
Była i będzie STODOŁA! a te kosmiczne plany są omastą na wybory. Ileż to razy - na każde wybory! - 'budowano" nam NOWY BASEN! Ludzie, zreflektujcie się...
W dodatku KOSMICZNYCH! A przed I turą OCEANARIUM wskazano jako planowane do realizacji !!! Cuda nad cudami... szkoda, że trzeciej tury nie ma - byłyby podniebne tramwaje!!!
Obiecanki pisiorów przed wyborami gdzie byli do tej pory
Sorry ale pan Hamryszczak jest rozłożony na łopatki i zaczyna bełkotać o kosmosie, oceanarium i basenach. Najlepsze jest to, że opowiada takie głupoty (dr ekonomii) - trzeba mieć chęci i naturę społecznika, a nie nadania polityczne. Pisałem już o tym miesiąc temu: ,,Pycha kroczy przed upadkiem".Spotkania po salkach katechetycznych - dajcie spokój. Gdyby kandydatem na prezydenta z pisu był pan Kamiński - na pewno byłby lepszy wynik.
Niech skoncza i good bay czas na Bakuna
Jaki jest program Pana Bakuna a jaki Hamryszczaka?
A rakiety w kosmos będą startować z chętnymi oszołomami z siedziby Szwejka na Sanockiej Bramie.. Oj, ludzie, ludzie oszołomiony!
N stoku będzie kosmos a narciarze dalej będą lać s...ć , przebierać się w krzakach albo zaspach , Brawo Wy .
Bo zaasfaltował cały Rzeszów , zamiast wyprowadzić ruch kołowy z miasta . Zniszczył deptak na 3 go maja . Obicuje od 20 lat kolejkę na ziemną na który to cel poszło już kupa kasy .
Tak skoro już wyłaniają wykonawcę to dlaczego jeszcze żadne szczegóły i wizualizacje tego basenu nie ujrzały swiatła dziennego?PiS się nauczył, że ostatnią deską ratunku jest obiecać cuda niewidy...Z resztą to też szkoła Chomy... 1. Inwestor, który już czeka żeby wejść na strefę2. Inkubator przedsiębiorczości był obietnica na własnie kończącą się kadencję, a wciąż go nie ma. Ile lat potrzebuje na to 8?3. Przypominam hasło z 2010r. "Zbudowaliśmy galerię, zbudujemy Aquapark"To tylko niektóre przykłady bo było ich więcej jak chociazby obietnice o oczkach wodnych na Sanockiej.Pan Hamryszczak czerpie nauki od najlepszych...My już tego nie kupimy. Pan Hamryszczak c
Nie sztuka wyłudzić pieniądze z Unii na projekt, który nie ma racji bytu... Choma chwalił, się że pozyskał 500mln dla miasta? Tylko jak je wydawał o to jest pytanie? Na ścieżki rowerowe z kostki ...Zdobywał pieniądze a potem marnotrawił... Dworzec odnowiony ale bez pomysłu... dać więcej przykładów, że pieniądze płynące z góry nie czynią gospodarza? Skończyły się pieniądze z Unii i nagle przestało się w mieście dziać... Totalny marazm 4 lata.Nie sztuka jest pozyskać dotacji na centrum nauki o kosmosie tylko dlatego, że teraz Unia na to daje pieniądze... Sztuką jest stworzyć coś co będzie prężnie funkcjonować inaczej staje się marnotrastwem.
Wystarczy posłuchać i poczytać. Może by tak tv puściła choćby kompromitację Chamrego z II debaty w Marko. Ten człowiek oprócz betonowania koleżków na stanowiskach nie ma nić do zaoferowania!
poleci Przemyśl w kosmos, :) Brawo. a napic sie piwa i popatrzyc na widol przemysla z "baru" na kopcu zostana tylko marzenia.
Ilekroć (a zdarza się to wyjątkowo rzadko) zaglądnę na strony życia przemyskiego, zadziwia mnie, że za ten żenujący gniot każą sobie płacić dostęp premium.
NASA zainwestuje w centrum dowodzenia misją marsjańską na Stoku Narciarskim. Inwestor już czeka tylko Hamryszczak musi wygrać bo z nikim innym nie chcą gadać... Już Panowie z NASA są w ogródku już witają się z gąską :D haha daremniaki pisowskie! Skończy się na Pomniku smoleńskim a nie na centrum nauki o kosmosie... wu szkół nawet nie potraficie utrzymać
Była stodoła na Piłsudskiego , będzie stodoła na stoku do obalenia paru browców .
Choma i Hamryszczak to jedno i to samo. Dopiero jak Bakun zagroził że w końcu coś dla Przemyśla zacznie działać to zaczęli się bać o stołki i wymyślili na prędce basen i "kosos". Nie nabierzcie się!!! Czas na zmianę starego układu!! Hamryszczak jak by chciał coś zrobić i miał na Przemyśl pomysł to dawno by już coś zrobił!!! Głosujcie na Bakuna gorzej i tak nie będzie :(
na Kopcu trzeba rekreacji i zabawy która przyciągnie innych z Polski
Dzieki Panu Hmryszczakowi w Przemyslau zajda istotne zmiany.
A co Takiego Bakun w zyciu osiagna?Faja krecił?
Prosze nie "obrazac"stodły na Piłsudskiego bo to był porzadny lokal
Np przeniesie radę miasta do salki katechetycznej.To będzię istotna zmiana z punktu widzenia P. Hamryszczaka?może byś napisał jakie to istotne a nie tylko promocję uprawiasz?
Brawo Panie Hamryszczak !. Będziemy mieli obserwatorium w straszaku wybudowanym za rządów pana kolegi Chomy,a pracy dla młodych dalej brak. Mieszkańcom potrzeba niskich podatków i możliwości wynajmu lokali handlowych po preferencyjnych cenach. Być może jest Pan dobrym i mądrym człowiekiem,ale zastawianie się Pisem i chorym z nienawiści Kaczyńskim spowodowało,że ja,moim znajomi oraz cała rodzina zagłosuje na Wojciecha Bakuna. W mieście najważniejsi są mieszkańcy,a nie partia i koledzy "po fachu". Jest pan członkiem PIS nie od dziś. jako wiceprezydent nie udało się panu ściągnąć żadnych poważnych środków na inwestycje w mieście. Irytuje mnie również butność i brak samokrytyki Roberta Chomy. Mam nadzieję,że ten Pan nie będzie pełnił żadnych funkcji w Urzędzie oraz miejskich spółkach. Jeśli wybory wygra Pan Hamryszczak,a wysokie stanowisko obejmie Choma,to za 10 lat miasto będzie liczyło nie więcej niż 40 tysięcy mieszkańców,w tym 70% ludzi starszych,emerytów.
Kosmos to w Przemyślu już jest. Nie potrzeba się jeszcze o nim uczyć!!! :-))
hahahaha kolejne pierdoly zwodnicze zeby tylko zostac przy korycie!!!!!! NIE lykamy tego juz klamcy pasozyty!!!! TYLKO mlody czlowiek z wizja moze uzdrowic nasze miasto Przemysl od dlugich lat bedace w stagnacji calkowitej!!!!!
Kapitalna wiadomość i przebojowy pomysł. Brawo Hamryszczak!
Brawo WY!tego nam trzeba
Czemu tyle lat ten niedokończony budynek był niezagospodarowany, nagle wybory i się nim zajmą... Naprawdę, brak słów...