Reklama

Kryty basen coraz bliżej, a na stoku Centrum Nauki o Kosmosie?

Jeśli to nie przedwyborcze obiecanki cacanki, budowa dwóch basenów przy ulicy Sanockiej w Przemyślu nabiera bardzo realnych kształtów. Bo jak inaczej nazwać przekazaną informację, że jeszcze w br. władze miasta zamierzają ogłosić przetarg, który ma wyłonić wykonawcę inwestycji?

15 października br. w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej odbyła się konferencja poświęcona problematyce partnerstwa publiczno-prywatnego. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby spotkanie – z udziałem ważnych osobistości – nie dotyczyło planowanej przez władze miasta Przemyśla budowy „Centrum Edukacji i Rekreacji”, właśnie w formule partnerstwa publiczno-prywatnego[paywall]. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz Polskiego Funduszu Rozwoju SA, by wymienić Adama Hamryszczaka, podsekretarza stanu (Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju), Bartłomieja Pawlaka, członka Zarządu ds. Finansów i Rozwoju Polskiego Funduszu Rozwoju SA, Joannę Budzińską-Lobing, dyrektor Departamentu Inwestycji Samorządowych Polskiego Funduszu Rozwoju czy Liliannę Bogusz, dyrektor Departamentu Partnerstwa Publiczno-Prywatnego (Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju).

Centrum Edukacji i Rekreacji

Przemyski magistrat reprezentował zastępca prezydenta miasta Janusz Hamryszczak, który jest koordynatorem prac przygotowawczych nad projektem. Podstawowym elementem centrum ma być zespół basenów (kryty i otwarty) przy ulicy Sanockiej. – Podczas spotkania omówione zostały w szczególności przesłanki wyboru formuły partnerstwa publiczno-prywatnego, jej organizacja oraz stan prac przygotowawczych – wyjaśnił J. Hamryszczak.

Reklama

Elementy projektu prezentują się imponująco. Oprócz budowy basenów obejmuje m.in.: budowę akwarium i terrarium „Rzeki Świata” (ścieżka edukacyjna pomiędzy zbiornikami wodnymi, prezentującymi najciekawsze ekosystemy rzek świata; poza zbiornikami wodnymi planuje się ścieżki, np. lądową przez dżunglę, las), budowę Centrum Nauki o Kosmosie (obiekt zlokalizowany zostanie na stoku narciarskim z widokiem i panoramą na miasto), modernizację istniejącego wyciągu narciarskiego oraz pasażu usługowo-gastronomicznego (słynny pawilon).

– Konferencja była pierwszą publiczną prezentacją pomysłu budowy Centrum Edukacji i Rekreacji. Do tej pory trzymaliśmy wszystko w tajemnicy. Prace przy projekcie i rozmowy trwają od półtora roku. Jeszcze w tym roku władze miasta ogłoszą przetarg, który ma wyłonić wykonawcę inwestycji – podsumował J. Hamryszczak.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    lucynapodhalicz_959 2018-10-24 20:30:38

    Kapitalna wiadomość i przebojowy pomysł. Brawo Hamryszczak!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ha ha - niezalogowany 2018-10-24 20:41:35

    Brawo WY!tego nam trzeba

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    k - niezalogowany 2018-10-24 20:41:47

    Czemu tyle lat ten niedokończony budynek był niezagospodarowany, nagle wybory i się nim zajmą... Naprawdę, brak słów...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama