Ponad 42 minuty na pokonanie niezwykle trudnej około 12-kilometrowej trasy potrzebował przemyślanin Krzysztof Gierczak, aby zdobyć kolejny w swojej przebogatej karierze tytuł mistrza Polski. Gratulujemy!
Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Włoszakowice oraz miejscowy klub sportowy „Kołownik” byli organizatorami 84. Mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym. Krajowy czempionat[paywall] w cyclocrossie to jedna z najdłużej i praktycznie nieprzerwanie (za wyjątkiem okresu II wojny światowej) rozgrywanych zawodów sportowych w Polsce. Rozgrywane są od 1928 r., a pierwsza edycja odbyła się dziesięć lat po tych na szosie (1919 r.). W związku z pandemią koronawirusa oraz obowiązującymi obostrzeniami tegoroczne Mistrzostwa Polski odbyły się bez udziału kibiców.
57-letni Krzysztof Gierczak wystartował w kategorii „masters III B”. Reprezentujący EKO Line Zryw Buszkowiczki MTB Team przemyślanin spisał się znakomicie. Tak on, jak i jego kilkunastu rywali, miał do pokonania cztery okrążenia liczące po 2,9 km. Padający deszcz, porywisty wiatr, potężne błoto, w których wręcz „kąpali się” kolarze sprawiły, że był to arcytrudny wyścig. K. Gierczak minął linię mety jako pierwszy, dystansując Tomasza Misjana o 1 min 8 s i trzeciego Jacka Brzózkę o 1 min 30 s.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.moj trener .szacunek panie krzysztofie
moj trener .szacunek panie krzysztofie