Reklama

Krzysztof Gierczak mistrzem Polski

Ponad 42 minuty na pokonanie niezwykle trudnej około 12-kilometrowej trasy potrzebował przemyślanin Krzysztof Gierczak, aby zdobyć kolejny w swojej przebogatej karierze tytuł mistrza Polski. Gratulujemy!

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Włoszakowice oraz miejscowy klub sportowy „Kołownik” byli organizatorami 84. Mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym. Krajowy czempionat[paywall] w cyclocrossie to jedna z najdłużej i praktycznie nieprzerwanie (za wyjątkiem okresu II wojny światowej) rozgrywanych zawodów sportowych w Polsce. Rozgrywane są od 1928 r., a pierwsza edycja odbyła się dziesięć lat po tych na szosie (1919 r.). W związku z pandemią koronawirusa oraz obowiązującymi obostrzeniami tegoroczne Mistrzostwa Polski odbyły się bez udziału kibiców.

57-letni Krzysztof Gierczak wystartował w kategorii „masters III B”. Reprezentujący EKO Line Zryw Buszkowiczki MTB Team przemyślanin spisał się znakomicie. Tak on, jak i jego kilkunastu rywali, miał do pokonania cztery okrążenia liczące po 2,9 km. Padający deszcz, porywisty wiatr, potężne błoto, w których wręcz „kąpali się” kolarze sprawiły, że był to arcytrudny wyścig. K. Gierczak minął linię mety jako pierwszy, dystansując Tomasza Misjana o 1 min 8 s i trzeciego Jacka Brzózkę o 1 min 30 s.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    lokcie patrosia - niezalogowany 2021-01-30 09:43:19

    moj trener .szacunek panie krzysztofie

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama