Reklama

Krzysztof Gierczak znowu złoty. Mistrz!

W Słubicach rozegrane zostały 87. Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym. Nie mogło na nich zabraknąć legendy przemyskiego kolarstwa Krzysztofa Gierczaka. Niespodzianki nie było. Kapitalnie dysponowany na trudnej trasie pan Krzysztof wrócił do domu ze złotem i n-tym tytułem mistrza Polski! Gratulujemy!

Impreza rozegrana została 13 i 14 stycznia br. Organizatorem był Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, oczywiście pod patronatem Polskiego Związku Kolarskiego. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych: młodzików, juniorów młodszych, juniorów, orlików, elity i masters.

Przemyślanin Krzysztof Gierczak, który reprezentuje barwy MTB Zrywu Buszkowiczki (gmina Żurawica), wystartował w kategorii „masters III B” i bezapelacyjnie sięgnął po tytuł mistrza Polski. Kolejny w swojej fascynującej i przebogatej sportowej karierze. Na mecie wyprzedził Jacka Brzózkę (JBG-2 Team) i Artura Spławskiego (Merx Team Wągrowiec).

Reklama

Złoto w Słubicach to zwieńczenie znakomitego kolejnego sezonu przełajowego dla K. Gierczaka. Pod koniec 2023 r. wygrał m.in. Puchar Polski CX w Sławnie, a także zajął 7. miejsce w mistrzostwach świata weteranów w niemieckim Hamburgu.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama