Reklama

KS Wiązownica się poddał. Pogoń-Sokół Lubaczów musi liczyć na innych


Gdyby ktoś przed startem sezonu 2024 – 2025 powiedział, że w gronie spadkowiczów mogą się znaleźć oba zespoły z naszego regionu, czyli KS Wiązownica i Pogoń-Sokół Lubaczów, mógłby zostać uznany za czarnowidza. Zwłaszcza w kontekście beniaminka z Lubaczowa, który bardzo się starał zostać profesjonalną ekipą w każdym elemencie.


Nie ma co ukrywać: w klub i zespół wpompowane zostały potężne pieniądze. Efektem nie miała być dramatyczna walka o utrzymanie III-ligowego bytu, a spokojne jego utrzymanie, zapoznanie się z realiami tej klasy rozgrywkowej i dążność do stania się niebawem jego czołową ekipą. KS Wiązownica to z kolei zespół kameleon. Zagadka. Takie falowanie – wzloty i upadki. Kilka sezonów lawirowania na krawędzi. Wielu twierdziło, że poczynione przed startem ligi wzmocnienia są w porządku. Że team Szymona Szydełki tworzy naprawdę zgrany kolektyw. Inni natomiast twierdzili, że brakuje w tej ekipie III-ligowej jakości. Okazało się, że rację mieli ci drudzy. Z każdą kolejką ich szanse na pozostanie w III lidze malały. Obecnie są absolutnie iluzoryczne, matematyczne, ale po laniu, jakie sprawiło wiązowniczanom Podlasie w Białej Podlaskiej nadziei już nie ma żadnej. A jeśli tak, to z awansu do IV ligi podkarpackiej nie będzie mógł się cieszyć zespół rezerwowy, nawet jeśli wygrałby rozgrywki. Pogoń-Sokół Lubaczów może jeszcze prześcignąć Świdniczankę Świdnik i Wiślan Skawina, ale prezentowana przez beniaminka forma absolutnie na to nie wskazuje. Więc, aby dla lubaczowian gra w III lidze nie była tylko roczną przygodą z II ligi nie może spaść Wisła Puławy. I to jest bardziej prawdopodobne niż to, że wicemistrz tej grupy po dwustopniowych barażach awansuje do owej II ligi. Te dwa warunki muszą zostać spełnione, aby Pogoń-Sokół w sezonie 2025 – 2026 ponownie rywalizowała w III lidze.

 

Pogoń-Sokół Lubaczów – Korona II Kielce 2:2 (1:0)

  • Bramki: 1:0 Ausfeld 45. min, 1:1 Chojecki 66. min, 1:2 Mianowany 69. min (karny), 2:2 Majda 89. min.

Podlasie Biała Podlaska – KS Wiązownica 7:2 (3:2)

  • Bramki: 1:0 Dobruk 5. min, 2:0 Lepiarz 20. min, 2:1 A. Kasia 25. min, 2:2 Janiczak 35. min, 3:2 Łazor 44. min (samobójcza), 4:2 Lepiarz 55. min, 5:2 Lepiarz 58. min, 6:2 Wnuk 77. min, 7:2 Maluga 87. min.
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 25/05/2025 19:55
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama