15-osobowa grupa członków Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu, na czele z prezes zarządu Bogusławą Pieczyńską, przebywała w Odrzykoniu (powiat krośnieński), symbolicznie upamiętniając repliką „Gwiazdy Przemyśla” tablicę nagrobną ks. płk. Józefa Panasia.
Wraz z członkami stowarzyszenia w uroczystości wzięli udział radna Małgorzata Gazdowicz i ks. prałat Stanisław Czenczek. Imprezę przygotowała cała społeczność Odrzykonia pod przewodnictwem prezes Stowarzyszenia Odrzykoniaków Barbary Guzek i jej członków[paywall]. Uroczystość uhonorowania płyty pamiątkowej i symbolicznego nagrobka ks. płk. J. Panasia odbyła się na Cmentarzu Parafialnym w Odrzykoniu. Zebrani mogli podziwiać inscenizację poświęconą życiu ks. płk. Panasia, przygotowaną przez młodzież szkolną oraz uczestniczyć w promocji pięknie wydanej przez Stowarzyszenie Odrzykoniaków książki Ksiądz płk Józef Panaś – kapelan, żołnierz, ludowiec i polityk.
– To była dla wszystkich uczestników przepiękna, żywa lekcja historii, o której będziemy pamiętać bardzo długo. Oby takich uroczystości, zorganizowanych przez małe społeczności, było coraz więcej w naszej ojczyźnie – powiedziała prezes B. Pieczyńska.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze