Reklama

Ksiądz płk Panaś z „Gwiazdą Przemyśla”

15-osobowa grupa członków Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu, na czele z prezes zarządu Bogusławą Pieczyńską, przebywała w Odrzykoniu (powiat krośnieński), symbolicznie upamiętniając repliką „Gwiazdy Przemyśla” tablicę nagrobną ks. płk. Józefa Panasia.

Wraz z członkami stowarzyszenia w uroczystości wzięli udział radna Małgorzata Gazdowicz i ks. prałat Stanisław Czenczek. Imprezę przygotowała cała społeczność Odrzykonia pod przewodnictwem prezes Stowarzyszenia Odrzykoniaków Barbary Guzek i jej członków[paywall]. Uroczystość uhonorowania płyty pamiątkowej i symbolicznego nagrobka ks. płk. J. Panasia odbyła się na Cmentarzu Parafialnym w Odrzykoniu. Zebrani mogli podziwiać inscenizację poświęconą życiu ks. płk. Panasia, przygotowaną przez młodzież szkolną oraz uczestniczyć w promocji pięknie wydanej przez Stowarzyszenie Odrzykoniaków książki Ksiądz płk Józef Panaś – kapelan, żołnierz, ludowiec i polityk.

– To była dla wszystkich uczestników przepiękna, żywa lekcja historii, o której będziemy pamiętać bardzo długo. Oby takich uroczystości, zorganizowanych przez małe społeczności, było coraz więcej w naszej ojczyźnie – powiedziała prezes B. Pieczyńska.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama