Reklama

KSU, bieg i trzech tenorów na rynku

26/07/2015 08:00

49. edycję Dni Pogórza Dynowskiego zainaugurowano biegiem, na półmetku z energetyzującym koncertem wystąpiło KSU, a wisienką na torcie był przegląd orkiestr dętych.

Z dynowskiego Rynku 11 bm. wystartowało 81 małych i dużych biegaczy, by wspólnie pokonać dystans ok. 2,5 km i w ten sposób aktywnie rozpocząć świętowanie. Bieg ulicami Zamkową, Podwale, Sanową i Plażową zorganizowało stowarzyszenie Aktywny Dynów, tego dnia nie było zwycięzców ani przegranych, chodziło o dobrą zabawę[paywall]. Dni Pogórza Dynowskiego oficjalnie otworzył burmistrz Zygmunt Frańczak, a potem na scenę wkroczyli lokalni artyści – młodzieżowa kapela ludowa Pogórzanie pod batutą Andrzeja Sowy, zespół taneczny Shadow. Zespołu Chaos przygotował publiczność na występ gwiazdy wieczoru – bieszczadzkiego punkrockowego KSU. Zabawa trwała do 2 w nocy!

Trzech tenorów


Drugi dzień, 12 bm., imprezy stał pod szyldem przeglądu orkiestr dętych. W barwnym korowodzie zaprezentowała się m.in. ukraińska młodzieżowa orkiestra dęta Aleksandria. Święto było okazją do uroczystego otwarcia świeżo wyremontowanego Rynku i pochwalenia się rewitalizacją parku miejskiego i oficyny dworskiej. Wieczór uświetnił ponaddwugodzinny koncert trzech polskich tenorów: Pawła Skałuby, pochodzącego z Harty, wsi położonej obok Dynowa, Dariusza Stachury i Adama Zdunikowskiego wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Podkarpackiej pod batutą Piotra Sułkowskiego. Dni Pogórza Dynowskiego zakończył pokaz fajerwerków.


E G
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości