49. edycję Dni Pogórza Dynowskiego zainaugurowano biegiem, na półmetku z energetyzującym koncertem wystąpiło KSU, a wisienką na torcie był przegląd orkiestr dętych.
Z dynowskiego Rynku 11 bm. wystartowało 81 małych i dużych biegaczy, by wspólnie pokonać dystans ok. 2,5 km i w ten sposób aktywnie rozpocząć świętowanie. Bieg ulicami Zamkową, Podwale, Sanową i Plażową zorganizowało stowarzyszenie Aktywny Dynów, tego dnia nie było zwycięzców ani przegranych, chodziło o dobrą zabawę[paywall]. Dni Pogórza Dynowskiego oficjalnie otworzył burmistrz Zygmunt Frańczak, a potem na scenę wkroczyli lokalni artyści – młodzieżowa kapela ludowa Pogórzanie pod batutą Andrzeja Sowy, zespół taneczny Shadow. Zespołu Chaos przygotował publiczność na występ gwiazdy wieczoru – bieszczadzkiego punkrockowego KSU. Zabawa trwała do 2 w nocy!
Drugi dzień, 12 bm., imprezy stał pod szyldem przeglądu orkiestr dętych. W barwnym korowodzie zaprezentowała się m.in. ukraińska młodzieżowa orkiestra dęta Aleksandria. Święto było okazją do uroczystego otwarcia świeżo wyremontowanego Rynku i pochwalenia się rewitalizacją parku miejskiego i oficyny dworskiej. Wieczór uświetnił ponaddwugodzinny koncert trzech polskich tenorów: Pawła Skałuby, pochodzącego z Harty, wsi położonej obok Dynowa, Dariusza Stachury i Adama Zdunikowskiego wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Podkarpackiej pod batutą Piotra Sułkowskiego. Dni Pogórza Dynowskiego zakończył pokaz fajerwerków.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze