Siedmiu kandydatów aspiruje do fotela dyrektora Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej. 4 maja br. zarząd województwa podkarpackiego powołał komisję konkursową.
Jak poinformowała Monika Konopka z Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, zakończony został nabór ofert. – Kilkanaście dni temu zarząd wystąpił także o zgłoszenie przedstawicieli do składu komisji konkursowej. Ta 4 maja została powołana. Dokona oceny formalnej przedłożonych ofert oraz – po zapoznaniu się z przedłożonymi dokumentami i indywidualnych rozmowach z kandydatami – rekomenduje zarządowi województwa kandydata na dyrektora Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej w Przemyślu – powiedziała M. Konopka[paywall].
Wiadomo, że w terminie wpłynęło 7 ofert. Koperty jeszcze nie zostały otwarte, więc nie można jeszcze oficjalnie powiedzieć, kto jest kandydatem. Zgodnie z ogłoszeniem zakończenie postępowania konkursowego nastąpi w ciągu 60 dni po upływie terminu składania ofert, czyli do 6 czerwca br. Obecnie pełniącym obowiązki dyrektora przemyskiego muzeum jest Marek Mikrut. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że wśród kandydatów są osoby związane m.in. z przemyskim magistratem.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy."Członek" Regia Civitas! Nie może być inaczej. Facet bez pojęcia o sztuce. Decyzja już została podjęta przez Roberta.
Wygra Jan J! Wszyscy już znają wynik konkursu ...
Dyrektor muzeum powinien być:a) absolwentem Akademii Sztuk Pięknychb) historykiem sztukic) krytykiemd) kuratorem sztukiPowinien posiadać dyplom ukończenia kursu managerskiego!!!Przestańcie niszczyć to miasto!
"Członek" Regia Civitas! Nie może być inaczej. Facet bez pojęcia o sztuce. Decyzja już została podjęta przez Roberta.
Pewnie ktoś z pisu będzie.
Wygra Jan J! Wszyscy już znają wynik konkursu ...