W ubiegłym tygodniu na forum internetowym pojawiły się wpisy mieszkańców Przemyśla, zaciekawianych lotami śmigłowca, który w nocy z 22 na 23 lutego krążył nad starym miastem i terenem wokół Kopca Tatarskiego.
„Dzisiejszej nocy, w godzinach 0.30 – 1.30 nad Przemyślem krążył helikopter. Mocno hałasował przez około godzinę. Podobne zdarzenia miały miejsce już wcześniej, w styczniu i grudniu. Również nocą. Czy ktoś może coś wie w tej sprawie?” – pytał jeden z internatów. Innego ciekawiło, po co w czasie tej akcji użyto reflektora, którego strumień światła omiatał ulice. Wyjaśnienie w tej sprawie otrzymaliśmy od rzecznika prasowego Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, mjr SG Elżbiety Pikor.– W związku z licznymi pytaniami, kierowanymi do nas po akcji śmigłowca, informuję, że nocna akcja z użyciem śmigłowca Straży Granicznej w rejonie przekaźnika, w nocy z 22 na 23 lutego, dotyczyła sprawy związanej z rozpracowaniem grupy przestępczej, podejrzewanej o przemyt towarów akcyzowych z Ukrainy do Polski – wyjaśnia mjr E. Pikor.– Tej konkretnej sprawy nie komentujemy, ponieważ jest ona rozwojowa, a działania operacyjno-rozpoznawcze są w toku. Straż Graniczna działająca na terenie Podkarpacia cały czas monitoruje proceder przemytu wyrobów akcyzowych i skoncentrowana jest przede wszystkim na ujawnieniu kanałów przerzutowych papierosów, a także zlikwidowaniu grup przestępczych, które tym procederem trudnią się na dużą skalę – dodaje mjr E. Pikor.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Spać nie dali w Medyce też latali i to 3 razy po 00:00 w nocy
Ludzie od tego oni są by strzegli naszych granic.
pśl... oni nie strzegli granicy tylko wykańczali konkurencję. ..
Wszystko ma swój czas i miejsce. Jeśli SG , celnicy nie są w stanie wypełnić należycie swych obowiązków - może mają ich zbyt wiele , to dziwne są te "poprawki" - no bo jak inaczej nazwać takie kontrole czy nocne loty poza terenem przygranicznym , kontrole w pociągach / najlepiej w nocy / i na terenach zachodniej części Polski .Wiem ,że Prawo daje im takie uprawnienia , ale to prawo jest zdecydowanie restrykcyjne.
co ty pitolisz, teren przygraniczny ma 50 km
Do " Jody " , okolice Rzeszowa , i wszystko ca jest dalej za zachód w czasie kontroli , to tez strefa "przygraniczna"?
Czy to ma być kryptoreklama?
pan Grey :)
Spać nie dali w Medyce też latali i to 3 razy po 00:00 w nocy