Zarząd Województwa Podkarpackiego ogłosił wreszcie konkurs na dyrektora Wojewódzkiego Szpitala im. św. o. Pio w Przemyślu. Niemal dokładnie pół roku od rezygnacji z tego stanowiska Piotra Ciompy. Przez ten czas pełniącą obowiązki szefowej tej placówki medycznej jest Barbara Stawarz.
Problem w tym, że B. Stawarz jednocześnie jest dyrektorem Wojewódzkiego Podkarpackiego Szpitala Psychiatrycznego im. prof. Eugeniusza Brzezickiego. To dwa ogromne – jak na realia naszego regionu – zakłady pracy, a łączenie funkcji, krążenie między obydwiema placówkami z całą pewnością do przyjemności nie należy. Poza tym może przysporzyć problemów, bo[paywall] – jak mówi mądre polskie przysłowie – gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść.
Przemyskiemu szpitalowi należy się szczególne zainteresowanie, bo jego sytuacja finansowa – mimo niedawno udzielonego kredytu restrukturyzacyjnego – jest bardzo zła. Ktokolwiek by nie został dyrektorem, stanie przed nie lada wyzwaniem.
Wicemarszałek województwa podkarpackiego Stanisław Kruczek, odpowiedzialny za służbę zdrowia na Podkarpaciu, poinformował nas, że 12 maja br. ogłoszony został konkurs na stanowisko dyrektora placówki na Monte Cassino. Ewentualni kandydaci będą mieć dwa tygodnie na złożenie dokumentów, uprawniających do stanięcia w szranki. Nowy szef szpitala powinien być znany na wakacjach.
Czy w konkursie wystartuje p.o. dyrektora B. Stawarz, która już wprowadziła dość spore zmiany w funkcjonowaniu szpitala? – Nie wiem. Jeszcze się zastanawiam, bo to poważne wyzwanie. Decyzję podejmę niebawem – zagadkowo odpowiedziała B. Stawarz.
Jeśli się zdecyduje i ewentualnie wygra, będzie musiała złożyć rezygnację z szefowania szpitalowi w Żurawicy, a władze województwa będą musiały ogłosić konkurs na to stanowisko (lub wskazać kandydata na p.o.).Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Tylko Świeży, niech pokaże jak być Kreatywnym, a przy okazji może nauczy się kilku słów podstawowych, dzień dobry, dowidzenia i dziękuję
ten na pewno nie zaszkodzi - nie jest w stanie
Jakiś Nikodem Dyzma z poparciem partyjnej egzekutywy.
Jakiś pisior, który doprowadzi do ruiny, tak jak stadninę koni w Janowie.
Sam jesteś koniem w całej okazałości ????
Zapewne kolejny pisowski pasożyt, który doprowadzi szpital bliżej ruiny
Abo ktoś z tej mafii co zabrała nasze pieniądze z OFE i Amber Gold.........
Przy SKOK - prawie 3,5 MLD- i innych "kwiatuszkach" neokomuny, Amber Gold to pikuś .Partia w tej chwili sonduje, którego towarzysza " szmaciaka" "rzucić" na tak trudny odcinek.
Nie ma znaczenia kto bedzie kierowal tym szpitalem , wazne zeby to potrafił robic i był skuteczny a barwy partyjne nie maja znaczenia , dlatego ze dobro pacjentów jest wazne. Kidy to zrozumi ten maołoch partyjny. Uwazam ze kandydaci nie powinni byc powiazani z jakąkolwiek partia polityczną .
do józef bąkPieniądze z OFE zabrał PiS, ale ciemny lud tego nie zrozumie. Amber Gold to była prywatna sprawa i prywatne pieniądze, nie państwowe. Kto był głupi ten inwestował. To afera na ok. 750 milionów złotych. Pisowskie SKOKi to afera na dokładnie 10x tyle i zwrot pieniędzy z tytułu bankowych gwarancji. Ale ciemnota takich rzeczy nie rozumie. Wielka afera to Getback - kolesie Morawieckiego do niej doprowadzili. Idź ucz się rozumu, a potem wypisuj dyrdymały
PiS da sterowniki to jajniki panel główny to macica
Tylko Świeży, niech pokaże jak być Kreatywnym, a przy okazji może nauczy się kilku słów podstawowych, dzień dobry, dowidzenia i dziękuję
ten na pewno nie zaszkodzi - nie jest w stanie
Jakiś Nikodem Dyzma z poparciem partyjnej egzekutywy.