Reklama

Kto zostanie dyrektorem szpitala na Monte Cassino?

Zarząd Województwa Podkarpackiego ogłosił wreszcie konkurs na dyrektora Wojewódzkiego Szpitala im. św. o. Pio w Przemyślu. Niemal dokładnie pół roku od rezygnacji z tego stanowiska Piotra Ciompy. Przez ten czas pełniącą obowiązki szefowej tej placówki medycznej jest Barbara Stawarz.

Problem w tym, że B. Stawarz jednocześnie jest dyrektorem Wojewódzkiego Podkarpackiego Szpitala Psychiatrycznego im. prof. Eugeniusza Brzezickiego. To dwa ogromne – jak na realia naszego regionu – zakłady pracy, a łączenie funkcji, krążenie między obydwiema placówkami z całą pewnością do przyjemności nie należy. Poza tym może przysporzyć problemów, bo[paywall] – jak mówi mądre polskie przysłowie – gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść.

Przemyskiemu szpitalowi należy się szczególne zainteresowanie, bo jego sytuacja finansowa – mimo niedawno udzielonego kredytu restrukturyzacyjnego – jest bardzo zła. Ktokolwiek by nie został dyrektorem, stanie przed nie lada wyzwaniem.

Reklama

Wicemarszałek województwa podkarpackiego Stanisław Kruczek, odpowiedzialny za służbę zdrowia na Podkarpaciu, poinformował nas, że 12 maja br. ogłoszony został konkurs na stanowisko dyrektora placówki na Monte Cassino. Ewentualni kandydaci będą mieć dwa tygodnie na złożenie dokumentów, uprawniających do stanięcia w szranki. Nowy szef szpitala powinien być znany na wakacjach.

Czy w konkursie wystartuje p.o. dyrektora B. Stawarz, która już wprowadziła dość spore zmiany w funkcjonowaniu szpitala? – Nie wiem. Jeszcze się zastanawiam, bo to poważne wyzwanie. Decyzję podejmę niebawem – zagadkowo odpowiedziała B. Stawarz.

Jeśli się zdecyduje i ewentualnie wygra, będzie musiała złożyć rezygnację z szefowania szpitalowi w Żurawicy, a władze województwa będą musiały ogłosić konkurs na to stanowisko (lub wskazać kandydata na p.o.).
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    7 głosów - niezalogowany 2020-05-14 19:40:45

    Tylko Świeży, niech pokaże jak być Kreatywnym, a przy okazji może nauczy się kilku słów podstawowych, dzień dobry, dowidzenia i dziękuję 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    jeżyk - niezalogowany 2020-05-14 20:17:50

    ten na pewno nie zaszkodzi - nie jest w stanie

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    miś - niezalogowany 2020-05-14 21:35:17

    Jakiś  Nikodem Dyzma z poparciem partyjnej  egzekutywy.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama