Reklama

Ku chwale Bożej i na ratunek bliźnim. 2025 rok był kolejnym okresem wytężonej pracy, pełnym wyzwań i okazji do udowodnienia najwyższego poziomu profesjonalizmu ratowników medycznych


Prawie 32 tys. wyjazdów do pacjentów, 32 tys. osób, którym udzielono pomocy, 22,5 tys. osób, które wymagały transportu do szpitali – to suche liczby, ale dobitnie pokazujące, jak wielką rolę w życiu mieszkańców naszego regionu odgrywa Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu. 2025 rok był kolejnym okresem wytężonej pracy, pełnym wyzwań i okazji do udowodnienia najwyższego poziomu profesjonalizmu ratowników medycznych.


Codzienna gotowość do niesienia pomocy, szybkie reagowanie oraz zaangażowanie personelu przełożyły się na wsparcie kilkudziesięciu tysięcy mieszkańców czterech powiatów z naszego regionu: jarosławskiego, przemyskiego, lubaczowskiego i przeworskiego. W ub.r. karetki WSPR w Przemyślu aż 31 tys. 884 razy wyjeżdżały do pacjentów. Ratownicy medyczni udzielili pomocy 31 tys. 997 osobom, w tym aż 1 tys. 497 dzieciom. Aż 22 tys. 596 pacjentów wymagało transportu do szpitali, gdzie mogli otrzymać dalszą, specjalistyczną pomoc medyczną. W rozbiciu na miasta i powiaty dane wyglądają następująco: miasto Przemyśl – 9 tys. 989 wyjazdów, powiat przemyski – 3 tys. 487 wyjazdów, powiat jarosławski (w tym miasto Jarosław) – 9 tys. 46 wyjazdów, powiat przeworski (w tym miasto Przeworsk) – 5 tys. 446 wyjazdów, powiat lubaczowski (w tym miasto Lubaczów) – 3 tys. 916 wyjazdów. Te były realizowane przez 22 zespoły ratownictwa medycznego, będące w dyspozycji WSPR SP ZOZ w Przemyślu.

Intensywny rok

– To liczby, cyferki, statystyki, ale pokazujące skalę. Zeszły rok był bardzo intensywny. Cały czas działo się i dzieje. Nawał pracy, który nasza administracja, licząca ledwie dziesięć osób, musi przerobić. Zatrudniamy od 250 do 300 medyków

Reklama

– powiedział dyrektor WSPR w Przemyślu Rafał Kijanka.

Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu Rafał Kijanka. Fot. Mariusz Godos

– Zrealizowaliśmy kilka poważnych inwestycji, by wspomnieć o nowym miejscu wyczekiwania karetek przy ulicy Monte Cassino. Poza tym udało się nam sfinalizować rozmowy z władzami powiatu przeworskiego, na mocy umowy przekazana została nam działka wraz z budynkiem. Powstanie tam nowe miejsce wyczekiwania karetek dla powiatu przeworskiego. Rozbudowujemy cały czas flotę pojazdów. Systematycznie wymieniamy pojazdy na nowocześniejsze. W zeszłym roku było to sześć specjalistycznych karetek. Stare przekazujemy szpitalom lub innym instytucjom

Reklama

– dodał R. Kijanka...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 62% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 12/02/2026 16:12
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama