Prawie 32 tys. wyjazdów do pacjentów, 32 tys. osób, którym udzielono pomocy, 22,5 tys. osób, które wymagały transportu do szpitali – to suche liczby, ale dobitnie pokazujące, jak wielką rolę w życiu mieszkańców naszego regionu odgrywa Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu. 2025 rok był kolejnym okresem wytężonej pracy, pełnym wyzwań i okazji do udowodnienia najwyższego poziomu profesjonalizmu ratowników medycznych.
Codzienna gotowość do niesienia pomocy, szybkie reagowanie oraz zaangażowanie personelu przełożyły się na wsparcie kilkudziesięciu tysięcy mieszkańców czterech powiatów z naszego regionu: jarosławskiego, przemyskiego, lubaczowskiego i przeworskiego. W ub.r. karetki WSPR w Przemyślu aż 31 tys. 884 razy wyjeżdżały do pacjentów. Ratownicy medyczni udzielili pomocy 31 tys. 997 osobom, w tym aż 1 tys. 497 dzieciom. Aż 22 tys. 596 pacjentów wymagało transportu do szpitali, gdzie mogli otrzymać dalszą, specjalistyczną pomoc medyczną. W rozbiciu na miasta i powiaty dane wyglądają następująco: miasto Przemyśl – 9 tys. 989 wyjazdów, powiat przemyski – 3 tys. 487 wyjazdów, powiat jarosławski (w tym miasto Jarosław) – 9 tys. 46 wyjazdów, powiat przeworski (w tym miasto Przeworsk) – 5 tys. 446 wyjazdów, powiat lubaczowski (w tym miasto Lubaczów) – 3 tys. 916 wyjazdów. Te były realizowane przez 22 zespoły ratownictwa medycznego, będące w dyspozycji WSPR SP ZOZ w Przemyślu.
– To liczby, cyferki, statystyki, ale pokazujące skalę. Zeszły rok był bardzo intensywny. Cały czas działo się i dzieje. Nawał pracy, który nasza administracja, licząca ledwie dziesięć osób, musi przerobić. Zatrudniamy od 250 do 300 medyków
Reklama
– powiedział dyrektor WSPR w Przemyślu Rafał Kijanka.

Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu Rafał Kijanka. Fot. Mariusz Godos
– Zrealizowaliśmy kilka poważnych inwestycji, by wspomnieć o nowym miejscu wyczekiwania karetek przy ulicy Monte Cassino. Poza tym udało się nam sfinalizować rozmowy z władzami powiatu przeworskiego, na mocy umowy przekazana została nam działka wraz z budynkiem. Powstanie tam nowe miejsce wyczekiwania karetek dla powiatu przeworskiego. Rozbudowujemy cały czas flotę pojazdów. Systematycznie wymieniamy pojazdy na nowocześniejsze. W zeszłym roku było to sześć specjalistycznych karetek. Stare przekazujemy szpitalom lub innym instytucjom
Reklama
– dodał R. Kijanka...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 62% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze