Podczas ostatniej (29 kwietnia br.) nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Przemyślu przedstawiony został pomysł obniżenia stawki opłaty za handel w tzw. pasie drogowym. Do tej pory stawka za 1 m kwadratowy wynosiła 5 zł dziennie, kupcy chcą zmniejszenia do 1 zł.
Tego punktu nie było w programie sesji. Wynikł z prośby radnego Bartłomieja Barczaka i jej aprobaty przez przewodniczącego rady Marcina Kowalskiego, który dopuścił do głosu przedstawicielkę kupców. Ta przedstawiła wniosek o obniżenie opłaty za handel na chodnikach, czyli mówiąc dokładniej w tzw. pasie drogowym. Chodzi o teren przy targowisku „Mój Rynek” oraz bazaru „Polonia”, po drugiej stronie ulicy Sportowej.
– Jako osoby prowadzące drobną działalność handlową i tak płacimy jak pozostali. Wprowadzenie w tamtym roku dodatkowej opłaty w wysokości pięciu złotych za metr kwadratowy obniża nasze zarobki i w praktyce uniemożliwia dalszą działalność. Bardzo prosimy o obniżenie kwoty do jednej złotówki. Dodatkowo płacimy przecież i czynsz, i opłatę targową
Reklama
– wyliczyła.
Pismo w tej sprawie wpłynęło już do Biura Rady Miejskiej i Współpracy z Zarządami Osiedli UM w Przemyśl. Przewodniczący M. Kowalski zadeklarował skierować je pod obrady Komisji Gospodarki Miejskiej...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 71% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze