Reklama

Kupcy chcą obniżenia opłaty za handel na chodnikach


Podczas ostatniej (29 kwietnia br.) nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Przemyślu przedstawiony został pomysł obniżenia stawki opłaty za handel w tzw. pasie drogowym. Do tej pory stawka za 1 m kwadratowy wynosiła 5 zł dziennie, kupcy chcą zmniejszenia do 1 zł.


Tego punktu nie było w programie sesji. Wynikł z prośby radnego Bartłomieja Barczaka i jej aprobaty przez przewodniczącego rady Marcina Kowalskiego, który dopuścił do głosu przedstawicielkę kupców. Ta przedstawiła wniosek o obniżenie opłaty za handel na chodnikach, czyli mówiąc dokładniej w tzw. pasie drogowym. Chodzi o teren przy targowisku „Mój Rynek” oraz bazaru „Polonia”, po drugiej stronie ulicy Sportowej.

– Jako osoby prowadzące drobną działalność handlową i tak płacimy jak pozostali. Wprowadzenie w tamtym roku dodatkowej opłaty w wysokości pięciu złotych za metr kwadratowy obniża nasze zarobki i w praktyce uniemożliwia dalszą działalność. Bardzo prosimy o obniżenie kwoty do jednej złotówki. Dodatkowo płacimy przecież i czynsz, i opłatę targową

Reklama

– wyliczyła.

Pismo w tej sprawie wpłynęło już do Biura Rady Miejskiej i Współpracy z Zarządami Osiedli UM w Przemyśl. Przewodniczący M. Kowalski zadeklarował skierować je pod obrady Komisji Gospodarki Miejskiej...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 71% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 10/05/2026 19:33
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama