Dzięki naszej hojności w przyszłym roku uda się wyremontować kolejne stare nagrobki. Pomoc finansowa trafi także do potrzebujących. W tym roku do puszek trafiło nieco mniej pieniędzy niż rok temu. Rekord padł natomiast w Lubaczowie.
Komitet Ochrony Starych Cmentarzy, działający przy Towarzystwu Przyjaciół Przemyśla i Regionu, 31 października i 1 listopada organizował kwesty nie tylko w Przemyślu, ale również w Żurawicy, Krzywczy, Birczy i Ostrowie koło Przemyśla. W Żurawicy zebrano 3 577,48 zł, które zostaną przeznaczone na renowację nagrobka powstańca styczniowego ppor. Leona Klementowicza. Nagrobek innego powstańca styczniowego i więźnia stanu Edwarda Woźniakowskiego zostanie wyremontowany w Ostrowie. Na ten cel do puszek trafiło 1 219,04 zł. W Krzywczy na konserwację nagrobka hr. Karoliny z Humnickich Dembińskiej, współwłaścicielki majątku Ruszelczyckiego i ciotki Aleksandra Fredry, zebrano 2 805,15 zł, a na renowację zabytkowych nagrobków w Birczy uzbierano 2 935,96 zł.
fot.Paweł Bugira
W tym roku kwestowano także w Żurawicy. Do puszek trafiło 3,5 tys. zł.

fot.Paweł Bugira
Największą kwestę w Przemyślu organizuje Towarzystwo Przyjaciół Przemyśla i Regionu. Na zdjęciu: Grażyna Niezgoda i Marian Szajda.

fot.Tomasz Mielnik
Lubaczowianie chętnie wrzucali pieniądze do puszek.

fot.Bogusława Pajda
Dzieci chętnie wrzucały pieniądze do puszek.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze