Już po raz 18. w Szkole Podstawowej nr 4 w Przemyślu odbyło się „Przemyskie Dyktando” – niezwykle popularna, acz przeznaczona dla orłów ortografii impreza, którą profesjonalnie przygotowała dyrekcja i wraz z nauczycielami placówki.
Dyktando odbyło się 23 listopada br., a patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem sprawował prezydent Przemyśla Wojciech Bakun, który ufundował również nagrody dla laureatów.
Jak już wspomnieliśmy, organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 4 im. ks. Jana Twardowskiego w Przemyślu, na czele z dyrektor Dorotą Kotułą, zaś nad całością pieczę sprawowały nauczycielki: Dorota Mykita, Renata Fedewicz, Urszula Jurczyszyn-Baran oraz Beata Policht.
Sprawdzian z ortografii był przygotowany dla[paywall] uczniów w dwóch kategoriach wiekowych – dzieci młodszych (klasy trzecie) oraz dzieci starszych (klasy szóste). Autorką dyktand w obu z nich była przemyska poetka Maria Żemełko.
Tekst dla dzieci młodszych nosił tytuł „Hrabia”. Oto jego fragment:
„Hrabia to imię czarno umaszczonego wyżła, na którego właściciel pan Ambroży nigdy nie gwiżdże ani nie krzyczy, bo na arystokratę, a szczególnie przyjaciela, po prostu nie wypada”.
Z kolei tytuł tekstu dla dzieci starszych brzmiał „W hołdzie Niepodległej”. Fragment:
„Tekst traktuje o niezwykłym wydarzeniu, jakim był „maraton muzyki Fryderyka Chopina dla uczczenia 104. rocznicy odzyskania niepodległości”.
Poczęstunek dla uczestników dyktanda przygotowała Rada Rodziców SP 4, a czas oczekiwania na werdykt umiliło im spotkanie autorskie z poetką M. Żemełko.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze