W sali Zamku Kazimierzowskiego odbył się 11. już Przegląd Małych Form Teatralnych „Porozmawiamy o uzależnieniach”. Organizatorem wydarzenia była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Przemyślu, a patronat nad nim objęli prezydent miasta Przemyśla W. Bakun i starosta przemyski Jan Pączek.
Imprezę otworzyła dyrektor Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki „Zamek” Renata Nowakowska, podkreślając wagę tego typu spotkań i dziękując gościom za przybycie. Z siedmiu zgłoszonych do konkursu szkół na scenie zaprezentowały się tylko dwie, co miało związek z patową w ostatnim czasie sytuacją w oświacie i trwającymi w szkołach egzaminami.
Adam Sidor, podkarpacki państwowy wojewódzki inspektor sanitarny pogratulował wszystkim uczniom i ich nauczycielom pomysłów, zaakcentował wagę problemu uzależnień nie tylko od środków psychoaktywnych, ale też alkoholu czy tytoniu, a uzależnień behawioralnych, związanych z korzystaniem z sieci internetowej i gier komputerowych.
Prezydent Przemyśla Wojciech Bakun również zabrał głos w dyskusji, podkreślając konieczność prowadzenia rozmów z młodzieżą i przestrzegając ją przed uzależnieniamiNa zamkowej scenie zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16 w Przemyślu i Szkoły Podstawowej w Orłach.
Przemyślanie wystąpili ze spektaklem Czas Refleksji, opowiadającym o różnych sytuacjach życiowych, skłaniających do używania alkoholu, papierosów i narkotyków. Uczniowie z Orłów przygotowali natomiast scenkę W zaklętym kręgu, przedstawiającą zły wpływ nieodpowiednich zachowań rodziców na dzieci. Ostatecznie jury zdecydowało, że nagroda w konkursie należy się reprezentacji SP nr 16 w Przemyślu, natomiast prezenty i nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy wydarzenia.

fot.Igor Romaniuk
Nagrodzony spektakl Czas Refleksji w wykonaniu uczniów SP 16 w Przemyślu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze