Pięcioro szefów firm, przedsiębiorców oraz obchodzący w ub.r. 150-lecie istnienia przemyski teatr „Fredreum” otrzymali wyróżnienia przyznane przez Przemyski Konwent Społeczno-Gospodarczy podczas XIV Europejskiego Salonu Sukcesu.
Nagrody i wyróżnienia przyznawane przez przemyski konwent od 9 lat wręczane były podczas gali i okolicznościowego balu w hotelu „Marko”. Uroczystość pod hasłem Europejski Salon Sukcesu odbywała się najczęściej w drugiej połowie marca. W tym roku było inaczej. Wszystko przez stan epidemii związany z koronawirusem SARS-CoV-2. Po prawie sześciu miesiącach szefostwu konwentu udało się wreszcie wręczyć laury, przyznane już 18 marca br.[paywall] Znacznie skromniejsza niż zwykle gala odbyła się w Przemyskiej Bibliotece Publicznej (choć pierwotnie miejscem imprezy miała być sala widowiskowa Zamku Kazimierzowskiego). Prowadził ją prezes konwentu Jan Piszak.
Medale „Lidera Sukcesu” oraz pamiątkowe dyplomy otrzymali: Paweł Chomik – prezes firmy Nova Developer sp. z o.o. (za szczególne osiągnięcia w dotychczasowej pracy na rzecz wprowadzania nowych technologii w budownictwie, rozwoju budownictwa lokalnego, pracy społecznej oraz wspieranie rozwoju miasta Przemyśla i ziemi przemyskiej), Ewa i Wiesław Facowie – właściciele hotelu FacPol w Przemyślu (za szczególne osiągnięcia w rozwoju usług w dziedzinie hotelarstwa i turystyki oraz rozwoju miasta Przemyśla i ziemi przemyskiej), Krzysztof Majcher – dyrektor PGE Energia Odnawialna SA oddział ZEW Solina-Myczkowce (za szczególne osiągnięcia w dotychczasowej pracy na rzecz rozwoju energetyki odnawialnej, pracy społecznej w jednostkach samorządowych oraz wspieranie miasta Przemyśla i ziemi przemyskiej), Krzysztof Zaleski – właściciel Zakładu Usług Socjalnych i Edukacji w Przemyślu (za szczególne osiągnięcia w dotychczasowej pracy na rzecz rozwoju edukacji informatycznej mieszkańców, pracy społecznej oraz wspieranie rozwoju miasta Przemyśla i ziemi przemyskiej) oraz Anna i Robert Żero – właściciele firmy Moto-Fan s.c. (za szczególne osiągnięcia w rozwoju usług w dziedzinie motoryzacji dla mieszkańców miasta Przemyśla i ziemi przemyskiej).
Co roku przemyski konwent wręcza również statuetkę „Laur Terra Premisliensis”. W br. Laur Ziemi Przemyskiej trafił do obchodzącego w 2019 r. 150-lecie swojego istnienia Towarzystwa Dramatycznego im. Aleksandra Fredry „Fredreum” w Przemyślu, najstarszego amatorskiego teatru w Polsce. Statuetkę odebrała prezes stowarzyszenia Krystyna Maresch-Knapek.
Laury i nagrody wyróżnieni otrzymali z rąk m.in.: wicestrosty przemyskiego Marka Kudły i zastępcy prezydenta Przemyśla Bogusława Świeżego, a uroczystość swoją obecnością uświetnili m.in.: wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka, poseł na Sejm RP Marek Rząsa, naczelnik Wydziału Promocji i Kultury UM w Przemyślu Janusz Łukasiewicz czy prezes Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej Ryszard Miłoszewski.
MG
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Sympatyczne jest to że ludziom się chce.Proszę spojrzeć na zdjęcie sympatyczne pogodne twarze a nawet z uśmiechem.Takich Przemyślaków uwielbiam robiacych wiele dla miasta i dobra jego mieszkańców .Cieszę się,ze jeszcze tacy są.Dziękuję Wam wszystkim za to co zrobiliście i za to co robicie dla miasta i chwały Boga
Sympatyczne jest to że ludziom się chce.Proszę spojrzeć na zdjęcie sympatyczne pogodne twarze a nawet z uśmiechem.Takich Przemyślaków uwielbiam robiacych wiele dla miasta i dobra jego mieszkańców .Cieszę się,ze jeszcze tacy są.Dziękuję Wam wszystkim za to co zrobiliście i za to co robicie dla miasta i chwały Boga