Reklama

Legitymacje szkolne ważne bez PESEL-u do końca września br.

Zarząd spółki PKP Intercity SA przychylił się do prośby posła Piotra Tomańskiego (PO) i nie będzie nakładała opłat dodatkowych na uczniów nieposiadających na legitymacjach numeru PESEL do końca września br.

W związku z wprowadzeniem przez Ministerstwo Edukacji Narodowej nowego wzoru legitymacji szkolnej, dokumenty te, wydane według dotychczasowych wzorów straciły ważność wraz z końcem roku szkolnego 2014 – 2015, czyli 26 czerwca br. Z zastrzeżeniem, że na będzie możliwość korzystać z legitymacji po tym terminie, jeśli na drugiej stronie dokumentu nad tekstem: „Poświadcza uprawnienie do ulg ustawowych przy przejazdach środkami publicznego transportu zbiorowego kolejowego i autobusowego”, wpisany zostanie odręcznie numer PESEL ucznia i  potwierdzony  małą pieczęcią urzędową szkoły.
– Otrzymałem jednak sygnały, że nie do wszystkich szkół informacja o nowych przepisach dotarła, dlatego kilkanaście tygodni temu przesłałem ją do szkół z Przemyśla i powiatu przemyskiego. Możliwe jednak, że ktoś mógł zapomnieć dopełnić tej istotnej, ze względu na okres wakacyjny, formalności. Dlatego zwróciłem się również do spółki PKP Intercity z prośbą o odstąpienie w okresie przejściowym, czyli wakacyjnym, od egzekwowania opłat dodatkowych za brak wpisanego i podstemplowanego numeru PESEL – tłumaczy poseł P. Tomański.
30 czerwca br. zarząd spółki PKP Intercity SA przychylił się do tej prośby i nie będzie karać mandatami uczniów nieposiadających na legitymacjach numeru PESEL do końca września br. Pracownicy drużyn konduktorskich zostali już o tej sprawie poinformowani.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Rodzic - niezalogowany 2015-07-06 17:14:24

    To nie jest żadna łaska ze strony spółeczki IC tylko przyjęcie do wiadomości, że prawo nie działa wstecz, a legitymacje opatrzone terminem ważności 30 września 2015 r. zachowują ważność do tego terminu.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości