Reklama

Lekarz przyjmujący prywatnie musi dać pacjentowi paragon

21/01/2015 14:45

Nie tylko receptę, ale również paragon otrzymają pacjenci odwiedzający prywatne gabinety lekarskie. Ministerstwo Finansów nakazało ich stosowanie w trosce o likwidację tzw. szarej strefy.

1 stycznia br. roku prawo do zwolnienia z obowiązku posiadania kas fiskalnych utracili m.in. lekarze, prawnicy, właściciele warsztatów samochodowych, fryzjerzy, kosmetyczki oraz osoby świadczący usługi gastronomiczne.W kasy muszą się wyposażyć również dostawcy towarów: gazu płynnego, części do silników, nadwozi do pojazdów silnikowych, przyczep i naczep, sprzętu fotograficznego, zapisanych i niezapisanych nośników danych cyfrowych i analogowych i wielu innych. Fiskus dał czas na kupno i zainstalowanie kas. Wszyscy, których dotyczy obowiązek, muszą to zrobić najpóźniej do 1 marca br. Przy zakupie kasy fiskalnej mogą wystąpić o zwrot wydanych na nią pieniędzy, a ten wyniesie maksymalnie 90 procent wartości urządzenia, nie więcej jednak niż 700 złotych.
– Kasa fiskalna od 2 lat stanowi stały element wyposażenia mojego gabinetu – mówi przemyski pediatra i specjalista chorób płuc Wiesław Morawski. – Dużo wcześniej skorzystałem z możliwości takiego właśnie ewidencjonowania osiąganych przychodów i byłem jednym z pierwszych lekarzy w Przemyślu, którzy to uczynili. Obsługa nie stanowi żadnego problemu czy też dodatkowego obciążenia, urządzenie jest na tyle poręczne i praktyczne, że mieści się do podręcznej torby – zapewnia.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    jzb - niezalogowany 2015-01-21 15:07:13

    Dlaczego tak póżno po 15 latach transformacji czyżby to jakaś wyjątkowa elita nie rozumiem to dyskryminacja innych małych firm

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gość 2015-01-21 19:53:52

    Bardzo dobry pomysł, z dochodów się rozliczać , skoro wszyscy to wszyscy . Jeszcze kościół opodatkować

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gośc - niezalogowany 2015-01-21 20:44:17

    No to czas zacząć dźwigać ceny za wizyty lekarskie, czyli 20 procent w górę! Wtedy pogadamy!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości