Podczas organizowanych w Arłamowie tegorocznych XXV Podkarpackich Dni Onkologiczno-Chirurgicznych twórcy i organizatorzy sympozjum odebrali zaszczytne tytuły Zasłużony dla Miasta Przemyśla. To dr n. med. Andrzej Organ oraz lek. med. Maciej Lewicki – obaj bardzo dobrze znani pacjentom Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu.
Dr n. med. Andrzej Organ jest kierownikiem Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej przemyskiego szpitala. „To lekarz, który w każdych okolicznościach – nawet tych najtrudniejszych – potrafi znaleźć właściwe rozwiązania. Zawsze gotowy do działania, wyróżnia się spokojem, opanowaniem oraz ogromnym profesjonalizmem. Jego praca i postawa są nieocenionym wsparciem dla pacjentów i całego środowiska medycznego” – przekazuje przemyski szpital. Podkarpackie Dni Onkologiczno-Chirurgiczne to jego oczko w głowie, współorganizuje to wydarzenie już od 25 lat, a od kilku jest jego głównym organizatorem.
Z kolei lek. med. Maciej Lewicki to były wieloletni dyrektor szpitala w Przemyślu i ordynator oddziału chirurgii ogólnej. Jego zasługą jest doprowadzenie do ukończenia budowy siedziby szpitala przy Monte Cassino i przeniesienie do niej rozproszonej w różnych lokalizacjach lecznicy.
Jest też pomysłodawcą i organizatorem Podkarpackich Dni Onkologiczno-Chirurgicznych, stanowiących płaszczyznę wymiany wiedzy i prezentacji najnowszych osiągnięć w chirurgii ogólnej i onkologii.
Obaj wyróżnieni tytułem Zasłużony dla Miasta Przemyśla bez wątpienia mają niemały wkład w rozwój przemyskiej medycyny.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze