Reklama

Lekarze ze szpitala wojewódzkiego uhonorowani tytułem Zasłużony dla Miasta Przemyśla


Podczas organizowanych w Arłamowie tegorocznych XXV Podkarpackich Dni Onkologiczno-Chirurgicznych twórcy i organizatorzy sympozjum odebrali zaszczytne tytuły Zasłużony dla Miasta Przemyśla. To dr n. med. Andrzej Organ oraz lek. med. Maciej Lewicki – obaj bardzo dobrze znani pacjentom Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu.


Dr n. med. Andrzej Organ jest kierownikiem Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej przemyskiego szpitala. „To lekarz, który w każdych okolicznościach – nawet tych najtrudniejszych – potrafi znaleźć właściwe rozwiązania. Zawsze gotowy do działania, wyróżnia się spokojem, opanowaniem oraz ogromnym profesjonalizmem. Jego praca i postawa są nieocenionym wsparciem dla pacjentów i całego środowiska medycznego” – przekazuje przemyski szpital. Podkarpackie Dni Onkologiczno-Chirurgiczne to jego oczko w głowie, współorganizuje to wydarzenie już od 25 lat, a od kilku jest jego głównym organizatorem.

Z kolei lek. med. Maciej Lewicki to były wieloletni dyrektor szpitala w Przemyślu i ordynator oddziału chirurgii ogólnej. Jego zasługą jest doprowadzenie do ukończenia budowy siedziby szpitala przy Monte Cassino i przeniesienie do niej rozproszonej w różnych lokalizacjach lecznicy.

Reklama

Jest też pomysłodawcą i organizatorem Podkarpackich Dni Onkologiczno-Chirurgicznych, stanowiących płaszczyznę wymiany wiedzy i prezentacji najnowszych osiągnięć w chirurgii ogólnej i onkologii.

Obaj wyróżnieni tytułem Zasłużony dla Miasta Przemyśla bez wątpienia mają niemały wkład w rozwój przemyskiej medycyny.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 26/11/2025 11:34
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości