W minioną sobotę w Nowinach Horynieckich odbył się pierwszy „Leśny Bieg do Źródeł”.
Bieg miał na celu propagowanie aktywnego wypoczynku, a także promowanie terenów ziemi horynieckiej i Roztocza Południowego. Trasa liczyła 16 km, ale – jak stwierdzili uczestnicy – do najłatwiejszych nie należała.
Na starcie zameldowało się 82 uczestników. Wszyscy bieg ukończyli i obyło się bez kontuzji. Jako pierwszy na mecie zameldował się Paweł Ruszniak z klubu „Krasnystaw Biega” z czasem 1:07:25. Drugi był Tomasz Pukas z klubu „Run Run Oleszyce” z czasem 1:09:20, a trzeci Zbigniew Dorota, również z klubu „Run Run Oleszyce” z czasem 1:09:48.
Wśród pań najlepsza okazała się: Agnieszka Kwasek z klubu „Wiatr Tarnobrzeg” z czasem 1:21:28, za nią uplasowała się Ewa Meder z klubu „Biegamy Akademia Sportu Lubaczów” z czasem 1:26:32. Trzecia na mecie pojawiła się Beata Ferenc z Lubaczowa z czasem 1:26:33.
Organizatorami sportowego wydarzenia byli: Nadleśnictwo Lubaczów, Stowarzyszenie „Rozwoju Nowin Horynieckich” i Parafia Rzymskokatolicka w Horyńcu-Zdroju. Honorowy patronat objęli: dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie oraz biskup diecezji zamojsko-lubaczowskiej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze