Reklama

Lipiec protestów

11/07/2018 07:57

Policjanci w ramach lipcowego protestu oflagują budynki, a dziesiątego bieżącego miesiąca nie wystawiali mandatów, z czego ucieszyli się rozkojarzeni kierowcy dwuśladów i coraz dziwniej zachowujący się właściciele ścigaczy. Policjanci ograniczyli się do pouczeń. Strażnicy prawa oczekują podwyżek, powrotu do poprzedniego systemu emerytalnego oraz odmrożenia waloryzacji pensji. Równie przewidywalne w swoich oczekiwaniach są pielęgniarki.

Pielęgniarki postulują o wyższe zarobki, poprawę organizacji i warunków pracy. Pięćset z nich przebywa na zwolnieniach, co doprowadziło do paraliżu w trzech szpitalach w Rzeszowie. Nawet przy pełnym personelu trudno o najwyższą jakość pomocy choremu. Można więc sobie wyobrazić, co obecnie przeżywają pacjenci. Jednak obwinianie pielęgniarek za taki stan rzeczy jest nieuczciwe. Forma protestu pokazuje desperację i skalę frustracji białego personelu. Oliwy do ognia dolewają lekarze rezydenci. Uznali, że Ministerstwo Zdrowia zrobiło ich w konia, nie dotrzymując ustaleń płacowych sprzed roku. Więc w czerwcu i lipcu adepci Eskulapa postanowili o sobie ministerstwu przypomnieć. 

Lipiec to także batalia o Sąd Najwyższy. Środowiska sędziowskie (w tym przemyskie) coraz głośniej solidaryzują się z pierwszą prezes Sądu Najwyższego Małgorzatą Gersdorf. Jak by tego było mało, w lipcu okazało się, że z reformą oświaty nie jest tak kolorowo. Na Podkarpaciu z 39,6 tys. nauczycieli 338 osób otrzymało wypowiedzenia. Głównie z powodu niżu demograficznego, ale też z powodu reformy.

Ale spokojnie. Także w lipcu najnowsze sondaże pokazały, że tylko ekipie rządzącej słupki poszły w górę. I to aż o cztery punkty procentowe. Skoro więc suweren jest zadowolony, możemy spać spokojnie i z optymizmem patrzeć w przyszłość.                                        

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    hasler - niezalogowany 2018-07-11 13:01:10

    Suweren skamli ze szczęścia, he he. Oto treść listu Piotra Szczęsnego.: "1. Protestuję przeciwko ograniczaniu przez władze wolności obywatelskich. 2. Protestuję przeciwko łamaniu przez rządzących zasad demokracji w szczególności przeciwko zniszczeniu (w praktyce) Trybunału Konstytucyjnego i niszczeniu systemu niezależnych sądów. 3. Protestuję przeciwko łamaniu przez władzę prawa, w szczególności Konstytucji RP. Protestuję przeciwko temu, aby ci, którzy są za to odpowiedzialni (m.in. Prezydent) podejmowali jakikolwiek działania w kierunku zmian w obecnej konstytucji - najpierw niech przestrzegają tej, która obecnie obowiązuje. 4. Protestuję przeciwko takiemu sprawowaniu władzy, że osoby na najwyższych stanowiskach w państwie realizują polecenia wydawane przez bliżej nieokreślone centrum decyzyjne związane z prezesem PiS, nieponoszące za swoje decyzje odpowiedzialności. Protestuję przeciwko takiej pracy w Sejmie, kiedy ustawy tworzone są w pośpiechu, bez dyskusji i odpowiednich konsultacji, często po nocach, a potem muszą być prawie od razu poprawiane. 5. Protestuje przeciwko marginalizowaniu roli Polski na arenie międzynarodowej i ośmieszaniu naszego kraju. 6. Protestuję przeciwko niszczeniu przyrody, szczególnie przez tych, którzy mają ją bronić (wycinka Puszczy Białowieskiej i innych obszarów cennych przyrodniczo, forowanie lobby łowieckiego, promowanie energetyki opartej na węglu). 7. Protestuję przeciwko dzieleniu umacnianiu i pogłębianiu tych podziałów. W szczególności protestuję przeciwko budowaniu "religii smoleńskiej" i na tym tle dzieleniu ludzi. Protestuję przeciwko seansom nienawiści, jakimi stały się "miesięcznice smoleńskie", przeciwko językowi ksenofobii i nienawiści wprowadzanemu przez władze do debaty publicznej.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    hasler - niezalogowany 2018-07-11 14:10:04

    Kraina szczęśliwości wielki PRL+ he he.Co do tej pory zrobil PISlam:- kupił wyboroców korytem+- umieścil wszystkich z kliki i ich rodziny na stanowiskach- zwiększyl biurokracje- zwiększyl dług kraju- nałozył nowe podatki:Podatek miedziowy,Opłata mocowa,Opłata rcyklingowa,Wyższa akcyza na używane samochody,Opłata OZE i opłata przejściowa,Podatek bankowy,Danina solidarnościowa- "zalegalizowal" faszyzm, rasizm i nazizm- upolitycznił prokuraturę- rozwalił T.K (Trybunał Konstytucyjny) który teraz jest wydmuszką- likwiduje niezależność sądów- ostre sponsorowanie kumpla od przekrętów Rydzyka- jedyne ustawy dotyczą przeszłości, możliwość trzepania kasy bez kontroli i zero wysiłku- zniszczył Polski wizerunek za granicą- naraża nas na koszta kar w skutek swojej nieudolności- nielegalne działania, niezgodne z prawem są dla woalctwa prawem najwyższym- wypędzili zagraniczny kapitał- roztrwonili rodzimy kapitał- zniszczyli słynną na całym świecie aukcje koni arabskich "Pride of Poland" w Janowie Podlaskim- stworzenie Polskiej Fundacji Narodowej z budżetem ponad 250 mln zł która nic nie zrobiła poza drenowaniem kasy z kieszeni podatnika- zniszczyli Puszcze Białowieską poprzez masową wycinkę drzew ok. 180 tys drzew- chronią SKOKI gdzie padło już 26 SKOKÓW na kwotę 7 mld zł dopłacając z naszych podatków- gnębienie i posyłanie policji w celu zastraszenia opozycji- niepełnosprawni obnażyli prawdziwą twarz PiS-u- dzielenie ludzi na lepszy i gorszy sort... ale za to dali sobie za to wysokie nagrody!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    anna - niezalogowany 2018-07-12 07:09:28

    Stalinowską zgniliznę PRL-u należy zniszczyć

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama