Policjanci w ramach lipcowego protestu oflagują budynki, a dziesiątego bieżącego miesiąca nie wystawiali mandatów, z czego ucieszyli się rozkojarzeni kierowcy dwuśladów i coraz dziwniej zachowujący się właściciele ścigaczy. Policjanci ograniczyli się do pouczeń. Strażnicy prawa oczekują podwyżek, powrotu do poprzedniego systemu emerytalnego oraz odmrożenia waloryzacji pensji. Równie przewidywalne w swoich oczekiwaniach są pielęgniarki.
Pielęgniarki postulują o wyższe zarobki, poprawę organizacji i warunków pracy. Pięćset z nich przebywa na zwolnieniach, co doprowadziło do paraliżu w trzech szpitalach w Rzeszowie. Nawet przy pełnym personelu trudno o najwyższą jakość pomocy choremu. Można więc sobie wyobrazić, co obecnie przeżywają pacjenci. Jednak obwinianie pielęgniarek za taki stan rzeczy jest nieuczciwe. Forma protestu pokazuje desperację i skalę frustracji białego personelu. Oliwy do ognia dolewają lekarze rezydenci. Uznali, że Ministerstwo Zdrowia zrobiło ich w konia, nie dotrzymując ustaleń płacowych sprzed roku. Więc w czerwcu i lipcu adepci Eskulapa postanowili o sobie ministerstwu przypomnieć.Lipiec to także batalia o Sąd Najwyższy. Środowiska sędziowskie (w tym przemyskie) coraz głośniej solidaryzują się z pierwszą prezes Sądu Najwyższego Małgorzatą Gersdorf. Jak by tego było mało, w lipcu okazało się, że z reformą oświaty nie jest tak kolorowo. Na Podkarpaciu z 39,6 tys. nauczycieli 338 osób otrzymało wypowiedzenia. Głównie z powodu niżu demograficznego, ale też z powodu reformy.
Ale spokojnie. Także w lipcu najnowsze sondaże pokazały, że tylko ekipie rządzącej słupki poszły w górę. I to aż o cztery punkty procentowe. Skoro więc suweren jest zadowolony, możemy spać spokojnie i z optymizmem patrzeć w przyszłość.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Suweren skamli ze szczęścia, he he. Oto treść listu Piotra Szczęsnego.: "1. Protestuję przeciwko ograniczaniu przez władze wolności obywatelskich. 2. Protestuję przeciwko łamaniu przez rządzących zasad demokracji w szczególności przeciwko zniszczeniu (w praktyce) Trybunału Konstytucyjnego i niszczeniu systemu niezależnych sądów. 3. Protestuję przeciwko łamaniu przez władzę prawa, w szczególności Konstytucji RP. Protestuję przeciwko temu, aby ci, którzy są za to odpowiedzialni (m.in. Prezydent) podejmowali jakikolwiek działania w kierunku zmian w obecnej konstytucji - najpierw niech przestrzegają tej, która obecnie obowiązuje. 4. Protestuję przeciwko takiemu sprawowaniu władzy, że osoby na najwyższych stanowiskach w państwie realizują polecenia wydawane przez bliżej nieokreślone centrum decyzyjne związane z prezesem PiS, nieponoszące za swoje decyzje odpowiedzialności. Protestuję przeciwko takiej pracy w Sejmie, kiedy ustawy tworzone są w pośpiechu, bez dyskusji i odpowiednich konsultacji, często po nocach, a potem muszą być prawie od razu poprawiane. 5. Protestuje przeciwko marginalizowaniu roli Polski na arenie międzynarodowej i ośmieszaniu naszego kraju. 6. Protestuję przeciwko niszczeniu przyrody, szczególnie przez tych, którzy mają ją bronić (wycinka Puszczy Białowieskiej i innych obszarów cennych przyrodniczo, forowanie lobby łowieckiego, promowanie energetyki opartej na węglu). 7. Protestuję przeciwko dzieleniu umacnianiu i pogłębianiu tych podziałów. W szczególności protestuję przeciwko budowaniu "religii smoleńskiej" i na tym tle dzieleniu ludzi. Protestuję przeciwko seansom nienawiści, jakimi stały się "miesięcznice smoleńskie", przeciwko językowi ksenofobii i nienawiści wprowadzanemu przez władze do debaty publicznej.
Kraina szczęśliwości wielki PRL+ he he.Co do tej pory zrobil PISlam:- kupił wyboroców korytem+- umieścil wszystkich z kliki i ich rodziny na stanowiskach- zwiększyl biurokracje- zwiększyl dług kraju- nałozył nowe podatki:Podatek miedziowy,Opłata mocowa,Opłata rcyklingowa,Wyższa akcyza na używane samochody,Opłata OZE i opłata przejściowa,Podatek bankowy,Danina solidarnościowa- "zalegalizowal" faszyzm, rasizm i nazizm- upolitycznił prokuraturę- rozwalił T.K (Trybunał Konstytucyjny) który teraz jest wydmuszką- likwiduje niezależność sądów- ostre sponsorowanie kumpla od przekrętów Rydzyka- jedyne ustawy dotyczą przeszłości, możliwość trzepania kasy bez kontroli i zero wysiłku- zniszczył Polski wizerunek za granicą- naraża nas na koszta kar w skutek swojej nieudolności- nielegalne działania, niezgodne z prawem są dla woalctwa prawem najwyższym- wypędzili zagraniczny kapitał- roztrwonili rodzimy kapitał- zniszczyli słynną na całym świecie aukcje koni arabskich "Pride of Poland" w Janowie Podlaskim- stworzenie Polskiej Fundacji Narodowej z budżetem ponad 250 mln zł która nic nie zrobiła poza drenowaniem kasy z kieszeni podatnika- zniszczyli Puszcze Białowieską poprzez masową wycinkę drzew ok. 180 tys drzew- chronią SKOKI gdzie padło już 26 SKOKÓW na kwotę 7 mld zł dopłacając z naszych podatków- gnębienie i posyłanie policji w celu zastraszenia opozycji- niepełnosprawni obnażyli prawdziwą twarz PiS-u- dzielenie ludzi na lepszy i gorszy sort... ale za to dali sobie za to wysokie nagrody!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Stalinowską zgniliznę PRL-u należy zniszczyć
Nie to co za PO ,gdy Polska była krainą szczęśliwości(kradzież OFE,podwyższenie wieku emerytalnego),prawda panie redaktorze naczelny.
ujawnij sie , za rok wybory pokaż że dasz radę.
Panie wilgucki , znowu pan judzi. Liberalizm , komunizm już się skonczyły i ludzie / większość , nie chce tego syfu / Czemu nie mówiłeś / pisałeś / takich artykulików kilka lat temu ? POMYŚL , TO NIIE TRUDNE , DASZ RADE .
Zgadzam się całkowicie. Mówcie co chcecie na PiS, ale to, co się działo za rządów PO, przechodziło wszelkie pojęcie...
Suweren skamli ze szczęścia, he he. Oto treść listu Piotra Szczęsnego.: "1. Protestuję przeciwko ograniczaniu przez władze wolności obywatelskich. 2. Protestuję przeciwko łamaniu przez rządzących zasad demokracji w szczególności przeciwko zniszczeniu (w praktyce) Trybunału Konstytucyjnego i niszczeniu systemu niezależnych sądów. 3. Protestuję przeciwko łamaniu przez władzę prawa, w szczególności Konstytucji RP. Protestuję przeciwko temu, aby ci, którzy są za to odpowiedzialni (m.in. Prezydent) podejmowali jakikolwiek działania w kierunku zmian w obecnej konstytucji - najpierw niech przestrzegają tej, która obecnie obowiązuje. 4. Protestuję przeciwko takiemu sprawowaniu władzy, że osoby na najwyższych stanowiskach w państwie realizują polecenia wydawane przez bliżej nieokreślone centrum decyzyjne związane z prezesem PiS, nieponoszące za swoje decyzje odpowiedzialności. Protestuję przeciwko takiej pracy w Sejmie, kiedy ustawy tworzone są w pośpiechu, bez dyskusji i odpowiednich konsultacji, często po nocach, a potem muszą być prawie od razu poprawiane. 5. Protestuje przeciwko marginalizowaniu roli Polski na arenie międzynarodowej i ośmieszaniu naszego kraju. 6. Protestuję przeciwko niszczeniu przyrody, szczególnie przez tych, którzy mają ją bronić (wycinka Puszczy Białowieskiej i innych obszarów cennych przyrodniczo, forowanie lobby łowieckiego, promowanie energetyki opartej na węglu). 7. Protestuję przeciwko dzieleniu umacnianiu i pogłębianiu tych podziałów. W szczególności protestuję przeciwko budowaniu "religii smoleńskiej" i na tym tle dzieleniu ludzi. Protestuję przeciwko seansom nienawiści, jakimi stały się "miesięcznice smoleńskie", przeciwko językowi ksenofobii i nienawiści wprowadzanemu przez władze do debaty publicznej.
Kraina szczęśliwości wielki PRL+ he he.Co do tej pory zrobil PISlam:- kupił wyboroców korytem+- umieścil wszystkich z kliki i ich rodziny na stanowiskach- zwiększyl biurokracje- zwiększyl dług kraju- nałozył nowe podatki:Podatek miedziowy,Opłata mocowa,Opłata rcyklingowa,Wyższa akcyza na używane samochody,Opłata OZE i opłata przejściowa,Podatek bankowy,Danina solidarnościowa- "zalegalizowal" faszyzm, rasizm i nazizm- upolitycznił prokuraturę- rozwalił T.K (Trybunał Konstytucyjny) który teraz jest wydmuszką- likwiduje niezależność sądów- ostre sponsorowanie kumpla od przekrętów Rydzyka- jedyne ustawy dotyczą przeszłości, możliwość trzepania kasy bez kontroli i zero wysiłku- zniszczył Polski wizerunek za granicą- naraża nas na koszta kar w skutek swojej nieudolności- nielegalne działania, niezgodne z prawem są dla woalctwa prawem najwyższym- wypędzili zagraniczny kapitał- roztrwonili rodzimy kapitał- zniszczyli słynną na całym świecie aukcje koni arabskich "Pride of Poland" w Janowie Podlaskim- stworzenie Polskiej Fundacji Narodowej z budżetem ponad 250 mln zł która nic nie zrobiła poza drenowaniem kasy z kieszeni podatnika- zniszczyli Puszcze Białowieską poprzez masową wycinkę drzew ok. 180 tys drzew- chronią SKOKI gdzie padło już 26 SKOKÓW na kwotę 7 mld zł dopłacając z naszych podatków- gnębienie i posyłanie policji w celu zastraszenia opozycji- niepełnosprawni obnażyli prawdziwą twarz PiS-u- dzielenie ludzi na lepszy i gorszy sort... ale za to dali sobie za to wysokie nagrody!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Stalinowską zgniliznę PRL-u należy zniszczyć