Reklama

List do Pani Ani*

Szanowna Pani Poseł! Piszę do Pani, choć św. Mikołaj już dawno zawinął się z reniferami. Piszę, bo widzę, że zacny brodacz z Laponii przekazał Pani worek z prezentami chyba do całorocznej dyspozycji.

Jarosław dostał (m.in.: zakład produkcyjny Polskiej Spółki Gazownictwa, utworzenie Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia, włączenie miasta do programu „Stop smog”), Lubaczów dostał (m.in. stworzenie specjalnej podstrefy ekonomicznej, budowa kopalni siarki w Baszni Dolnej), Przeworskowi też coś kapnęło. Perspektywy, setki miejsc pracy...

Piszę, czy nie zechciałaby Pani spojrzeć łaskawym okiem na nadsański gród? Piszę, bo mi wstyd za przemyślan na warszawskich politycznych salonach. Tych z Wiejskiej, i tych, drepczących po droższych dywanach. Może zechciałaby Pani sprawić, aby np. pawilon na stoku narciarskim przestał straszyć, poczynić starania o zagospodarowanie przemyskiej podstrefy ekonomicznej czy zrobić coś, aby z witryn lokali sklepowych nie porażały napisy „do wynajęcia”? Może byłaby Pani w stanie polobbować za dofinansowaniem budowy kompleksu basenów, hali sportowej, stadionu piłkarskiego, hotelu z prawdziwego zdarzenia czy sali koncertowej przy szkole muzycznej? A, no to może jeszcze udałoby się Pani sprowadzić tutaj kilka firm, które zaoferowałyby miejsca pracy dla poszukujących chleba? To tak na dobry początek. Co Pani zależy? Na pewno by się udało...

Reklama

Pozwolę w tym miejscu usprawiedliwić się przed jedną pokusą. Jeśli ktoś z przemyskich decydentów zdecydowałby się podążyć Pani drogą, bez pytania podam im numer Pani telefonu. I podpowiem owym jedno, bardzo infantylne, acz niezwykle sugestywne pytanie, które powinni do Pani skierować: „Pani Aniu, jak to się robi?”.

Ślę pozdrowienia.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    dd - niezalogowany 2018-03-08 14:11:42

    Jak zawsze celnie

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    DOC - niezalogowany 2018-03-08 14:33:41

    Brawo. Strzał w 10-tkę !

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    antek - niezalogowany 2018-03-08 18:49:40

    Brawo Redaktorze!!! Pióro zawsze miałeś dobre i celne. Wstyd tylko za "przemyską drużynę rządzącą" która powinna rozdawać mocne karty. Oni niestety rozdają tylko pomniki, nazwy, jałowe konferencje i wszelkiej maści " juble".

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama