Reklama

Lotka wróciła na Mickiewicza

Po raz pierwszy od ponad 30 latach badminton zawitał do hali POSiR w Przemyślu. Rozegrany został tam turniej amatorów pod hasłem „Przez kometkę do badmintona”.

W imprezie wystartowało 77 osób, rozegrano prawie 120 meczy, które oglądała rzesza kibiców. – To pierwszy taki turniej, który traktujemy jako cykl spotkań dla wielu amatorów i młodych adeptów badmintona, których w naszym regionie jest coraz więcej. Przemyśl, Medyka, Dubiecko to ośrodki, gdzie lawinowo rośnie liczba grających i sięga już prawie pół tysiąca osób – cieszy się prezes Podkarpackiego Związku Badmintona Dariusz Stańko.

Przemyski turniej odbył się pod patronatem prezydenta Przemyśla Roberta Chomy. Organizatorem był klub badmintonowy UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl, POSiR Przemyśl, a wielka pomoc organizacyjną udzielił klub z Medyki „Jagiellonka”. Sponsorami imprezy byli: Orange, UM Przemyśla oraz Alior Bank.

Reklama

Wyniki:

Żaczki: 1. Maja Gierlach, 2. Aleksandra Woźniak, 3. Martyna Radoń; żaki: 1. Andrzej Hamryszczak, 2. Filip Kuciel; młodziczki młodsze: 1. Gabriela Kikiela, 2. Julia Toś, 3. Oliwia Serafin; młodziki młodsi: 1. Dawid Napiera, 2. Adrian Pudłowski, 3. Kacper Pirożyński; młodziczki – juniorki: 1. Izabela Sosnowska, 2. Walentyna Cichocka, 3. Martyna Szklarczyk; młodziki – juniorzy: 1. Karol Chrzan, 2. Wiktor Zaprzała, 3. Hubert Pils; seniorki: 1. Ewa Pilch, 2. Joanna Zubrzycka-Pawlikowska, 3. Małgrzata Gawlik; seniorzy: 1. Jerzy Płoszczyński, 2. Piotr Gawłowski, 3. Rafał Siwarga.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    xxxxx - niezalogowany 2015-04-06 14:18:43

    Super, tylko że fotka nie jest z hali na Mickiewicza

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama